Що робити, якщо ваша дитина не розуміє математику

Автор
1251
Що робити, якщо ваша дитина не розуміє математику

Дорослі хочуть зробити з дітей відмінників, які з легкістю можуть освоїти однаково добре всі шкільні предмети.

Скільки у світі дітей щодня страждає від того, що ніяк не можуть зрозуміти математику і не вміють вирішувати завдання, але хіба варто їх за це звинувачувати?

Чи є сенс вчити математику?

Так вже склалося, що здібності до точних наук є не у всіх людей. Чи будете ви здібні для того, щоб якось насилу оволодіти шкільним курсом математики чи відкриєте новий закон природи, не залежить ні від статі, ні від генетичної схильності. Вся справа в людському мозку.

Спочатку ми з'являємося на світ з певним набором схильностей до тих чи інших речей. Якби всі люди були однакові, то не було б ніяких відкриттів, мистецтва та інших речей, які створені людиною. Ще вчений В. П. Павлов виявив теорію про зв'язок домінування тієї чи іншої півкулі з художніми та розумовими процесами. Ліва півкуля відповідає за розуміння схем, допомагає робити логічні висновки — вона дискретна і лінійна, права ж навпаки — відповідає за чуттєве сприйняття світу.

Чим менше в дітей іграшок, тим вони щасливіші: дослідження

У всіх людей принцип діяльності півкуль однаковий, різниця лише у кількісних характеристиках. Які нейронні зв'язки працюють в мозку, на якій саме ділянці, як саме вони взаємодіють тощо — все це є фактором того, чи буде ваша дитина розуміти математику чи ні. А якщо ні, то це непогано, це проста даність і особливість мозку вашої дитини. Чи можна з цим щось зробити? Ні!

Бережіть психічне здоров'я дитини

Якщо ви розумієте, що дитина здорова і не має нейропсихологічних і психічних діагнозів, намагається вчитися і виявляє здібності в інших науках і видах діяльності, не змушуйте її вчити математику. Достатньо знати її на оцінку «добре» або «задовільно» і не намагатися зробити з дитини відмінника. Головне, щоб вона була психічно і фізично здоровою і вміла пристосовуватися до життя.