Чи є безпечним народжувати вдома?

Автор
711
Чи є безпечним народжувати вдома?

Народжувати в пологовому будинку безпечніше, бо в ньому є все необхідне для запобігання ускладнень і порятунку життя жінки й новонародженого.

Народжувати вдома може бути безпечно, якщо жінка перебуває в групі низького ризику, і у неї немає серйозних медичних діагнозів, наприклад, діабету або проблем зі згортанням крові.

Де краще народжувати: вдома чи в пологовому?

Навіть якщо зі здоров'ям і вагітністю все в порядку, пологи не завжди проходять саме так, як уявляє собі жінка. Затяжні пологи, невідповідність розмірів тазу з розмірами плоду, випадання пуповини, кровотеча – все це ускладнення, які розвиваються або стають очевидними тільки під час пологів.

Приблизно у кожної 12-ї жінки під час пологів щось йде не так. Наприклад, води відійшли, перейми є, а шийка матки не розкривається. Або перейми стають занадто слабкими, і родова діяльність припиняється. Буває навпаки – пологи стають занадто швидкими.

Будь-яке відхилення від нормальної тривалості пологів також може привести до ускладнень. Стрімкі пологи призводять до відшарування плаценти, травм шийки матки, піхви або промежини. У третині випадків відшарування плаценти супроводжується сильною кровотечею.

З кровотечею під час або після пологів стикається приблизно кожна 91 жінка. Іноді зупинити його можна тільки хірургічним шляхом – розкривши черевну порожнину і перетиснувши судини. Провести таку операцію в домашніх умовах неможливо, а шансів встигнути довезти жінку до найближчої лікарні небагато. 830 жінок помирають у світі кожен день від причин, яких можна було уникнути, пов'язаних з вагітністю та пологами.

У пологах може постраждати не тільки жінка, але і дитина. Вона може наковтатися навколоплідних вод в утробі, постраждати через травму або нестачі кисню в процесі пологів. У таких випадках може знадобитися спеціальна медична допомога і первинна реанімація.

Якщо щось піде не так, неонатолог проведе заходи з порятунку немовляти. У домашніх пологах неонатолога швидше за все не буде, і в разі чого дитині не буде кому допомогти.

Пологи вдома: ризики

Про ризики домашніх пологів розповіла Дарія Сімчук.

  • Передчасне відшарування плаценти (навіть нормально розташованої);
  • Неповне відокремлення плаценти (коли її часточка залишається прикріпленою до матки) – у цій ситуації без допомоги гінеколога та анестезіолога в умовах операційної не обійтись;
  • Акушерська кровотеча в домашніх умовах, без реанімобіля під вікном, потрібної кількості одногрупної та крові такого ж резусу, готової до вливання. У такий момент відсутність кваліфікованого анестезіолога та іншого забезпечення – це майже завжди вірна смерть;
  • Розриви м'яких тканин в домашніх умовах;
  • Зайва крововтрата, ризик зараження рани й розвитку гнійно-септичних ускладнень;
  • Дистрес плоду;
  • Розвиток слабкості пологової діяльності – без допомоги акушер-гінекологів та введення відповідних ліків ситуація може погіршитись.
Як поговорити з дитиною на делікатну тему, таку як расизм

Важливо: Пам'ятайте, яким би гарним і яскравим не був досвід домашніх пологів в інтернеті, ніхто ніколи не пише про негативний досвід і навіть фатальний результат таких "експериментів". До того ж, на сьогодні умови в родильних залах максимально наближені до домашніх, жінка не обов'язково має народжувати "в кріслі", і в будь-який час на допомогу прийде кваліфікована акушерська, анестезіологічне та неонатологічна допомога.