Как улучшить жизнь в Киеве: 5 петиций октября

Хотите, чтобы соседи не мешали вам спать, на остановках было безопасно, в парках появились места для пикника, а в торговых центрах – пеленальные столики? Тогда вам обязательно нужно узнать о новых городских инициативах Киева!

Мы продолжаем публиковать подборку самых популярных петиций Киева, которые помогут сделать нашу жизньв городе лучше и безопаснее. Вы можете сделать свой вклад в развитие Киева, просто подписав хотя бы одну из них.

Закон «Про тишу»

Автор петиції пропонує заборонити проведення будівельних і ремонтних робіт у житлових будинках і на прилеглих територіях в будні дні в неробочий час:

  • до 9-00 години ранку;

  • з 13-00 до 15-00 години;

  • після 19-00 години.

Це сприятливо впливатиме на відпочинок людей, які знаходяться вдома (жінки з дітьми, пенсіонери, інваліди, працівників нічної зміни і т.д.) та тих, хто повертається додому з роботи.

Також він захистить права працівників будівельних і ремонтних організацій на нормований робочий день.

Підписати петицію можна за посиланням.

Встановити захисні конструкції на зупинках громадського транспорту

Автори петиції просять встановити на пішохідній зоні в межах зупинок громадського транспорту захисні стовпчики чи інші надійні штучні перешкоди (бетонні блоки) для захисту пасажирів від можливих "вилітань" авто на зупинку через нетверезість водія, ожеледицю, перевищення швидкості і т. д.

"Щороку в Україні через безвідповідальність водіїв гинуть люди, які просто очікують на зупинках свій транспорт.

Загибель людей на зупинках – не тільки трагічна випадковість, а й результат безвідповідальності органів влади, які відповідають за будівництво, утримання та експлуатацію об'єктів транспортної інфраструктури.

Питання безпеки на зупинках громадського транспорту потребує окремої уваги та обов’язкового вирішення".

Підписати петицію можна за посиланням.

Облаштувати парки Києва зонами для пікніку

Автор петиції пропонує облаштувати в парках Києва спеціальні зони для пікніку.

За офіційними даними, у столиці та під Києвом залишилося всього 38 місць, де можна легально смажити шашлики і влаштовувати пікніки.

"Пропонується: облаштувати в парках спеціальні пікникові зони, де були б столи та лави для прийому їжі, безпечне місце для багаття або навіть стаціонарні мангали, смітники, що вчасно прибираються, поряд - спортивні та дитячі майданчики, щоб територія прибиралася та патрулювалася поліцією з метою дотримання чистоти, порядку та безпеки.

Навіть дрова в певній кількості можна надавати людям безкоштовно, оскільки парки, двори та навколишні ліси постійно чистяться від старих та хворих дерев та кущів, і ці деревинні відходи треба кудись вивозити та знищувати".

Підписати петицію можна за посиланням.

Облаштувати пеленальними столиками вбиральні торгівельних центрів та держустанов

Автори петиції просять встановити пеленальні столики у вбиральнях державних організацій та торгівельних центрів.

"Для молодих матерів з немовлятами присутність пеленальних століків у публічних просторах дуже важлива. Це необхідно і для здоровья дітей і для комфорту матерів. Встановлення століків у вбиральнях (в чоловічіх також) давно вже норма в усіх цівілізованих країнах і Україна не повинна бути виключенням.

Ми просимо київську владу зобов'язати комерційні торгівельно-розважальні заклади та державні установи столиці України встановити пеленальні столики у межах доступу батьків немовлят" - пишуть автори петиції на сайті Київради.

Підписати петицію можна за посиланням.

Створення мережі громадських вбиралень у Києві

Автор петиції вимагає від Київської міської адміністрації створити мережу сучасних та доступних вбиралень в Києві.

"Першочергово вбиральні мають бути створені в місцях великого скупчення людей, таких як станції метро та транспортні вузли.

Другою чергою має стати забезпечення відповідною інфраструктурою зон відпочинку, рекреації, загального користування та громадських просторів.

Третьою чергою має стати забезпечення доступу до об'єктів зазначеної інфраструктури в спальних районах, які мають знаходитися в межах пішохідної відстані, виходячи з розрахунків 15 000 зареєстрованих мешканців на одну вбиральню.

Об'єкти мають враховувати потреби всіх громадян - з особливостями рухового апарату, зору та ін."

Підписати петицію можна за посиланням.