Нужно ли видеонаблюдение в школе? Опрос и самые популярные мнения
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Скандал в киевской школе, разразившийся из-за издевательств учительницы над первоклассниками (подробнее читайте в статье Учителя-садисты: история киевского первоклассника) вызывает естественный вопрос у родителей: как защитить своего ребенка в школе?
Нужно ли видеонаблюдение в школе? Такой вопрос на своей страничке в Facebook задала Иванна Коберник, журналистка и заместитель главы общественной организации «Батьківський контроль»: «Камери в школах – за чи проти, пристрасті розгоряються. Найбільше мене вражають коментарі вчителів, які у відповідь пропонують встановити камери в спальнях і дитячих кімнатах, щоб контролювати поведінку батьків. От цікаво – вчителі справді вважають, що клас – їхній приватний простір?»
Мы приводим несколько наиболее интересных, с нашей точки зрения, мнений, которые были высказаны в комментариях под постом. Во всех цитируемых комментариях сохранены стиль, орфография и пунктуация авторов.
Вы также можете высказать свое мнение по поводу того, нужно ли видеонаблюдение в школе, приняв участие в опросе, который размещен в конце материала.
Zoya Zvinyatskovskaya
Ну так. А діти - їхня власність. І їхній час (весь), і час їхніх батьків (а також їхні гроші) - також. Дуже красномовна, до речі, реакція вчителів. Багато чого пояснює. Вони щиро не розуміють, що просто надають послугу, за яку ми сплачуємо. І суспільство, до речі, переважно також. Потрібна десакралізація професії вчителя - це як декомунізація. Щоб люди зрозуміли нарешті)
Сергій Горбачов
Зою, а ось не треба усіх одним чохом, добре? Бо мене особисто оця "суцільназрадавчителів" вже досить дістала: у школі є різні люди: як і серед батьків вистачає, м'яко кажучи, різних персонажів..
Стосовно "десакралізації професії вчителя" - абсолютно згоден. Вчитель - це не "високе покликання", це дуже гарний фахівець, ремісник, якщо хочете. Але ця складна професія тоді потребує відповідної зарплатні. Зробите таке просто зараз?
Бо інакше низька зарплатня хоч якось компенсується для вчителя "усвідомленням високої місії". Ви про це думали?
Камери. Принципово: я - за. Але виникає безліч запитань стосовно захисту персональної інформації, юридичної обгрунтованості - тощо.
Ось, наприклад: Зараз всі згодні. Купили камери, софт, найняли людину, яка систему обслуговує (хтось же повинен це обслуговувати: чи ви вважаєте, що вчитель або завуч з їх смішної зарплатнею ще й цю систему доглядати будуть?) Ок, працює...
І тут приходить до школи дитина, батьки якої КАТЕГОРИЧНО проти. Юридично систему треба негайно вимикати: бо інакше - позов до суду зі 100% виграшем для позивача. Питання: хто відшкодує вартість витраченого на обладнання? Хто звільнить (і на якій підставі) спеціаліста, який доглядає систему? Хто заплатить штраф, якщо систему не вимкнено?
Ви б не кидалися з шашкою наголо на вчителів, а трохи намагалися досліджувати проблему у комплексі.
Богдан Яременко
Не можна. З нашою правовою культурою - це шлях до ще більших проблем. І справа не у вчителях, а в дітях. Щонайменше не можна до того, поки не будуть підписані договори з батьками кожної дитини про те, де розташовані камери, з якою метою, як зберігається і поширюється відзняний матеріал, яка відповідальність адміністрації тощо.
Наталія Прокопенко
Обов'язково встановлювати! Є дуже багато прикладів неадекватної поведінки вчителів. Тим, хто достойний, боятися запису непотрібно.
Виктор Кожевников
Под камеру сложно будет унижать детей или предлагать им бится головой об стену.
Віктор Громовий
Камери в школах - за чи проти. Мабуть, усі звертали увагу на те, що принцип прозорості в освіті в зарубіжних школах присутній навіть в дизайні кабінетів. От це кабінет заступника директора.
А це директора!
А це клас. Усі як на долоні.
Maryna Zubritska
Школа - общественное место. И вечный конфликт между "Ваши дети плохо себя ведут! - Нет, это вы не умеет заинтересовать их предметом!" с камерами будет сразу же исчерпан. И тут можно делать ставки на то, кто именно будет пытаться отказаться от камер :-)) У кого вдруг в классе возникнет приватное пространство.
Владимир Спиваковский
Я был во многих лучших в мире школах. В них не только камеры наблюдения везде стоят, но и двери в каждый класс имеют широкие окна, чтобы и посмотреть можно было, что там происходит в классе, и не открывать лишний раз дверь...
И вообще в мире тенденция - на открытые и прозрачные пространства в офисах и в учебных заведениях, а не закрытые кельи.
Мир сильно изменяется и возникают совсем другие стандарты. Однако никто нам не запрещает пользоваться и архаичными стандартами. Пусть будет разнообразие: кто-то начнет учитывать мировые тренды, а где-то будут прежние порядки. smile смайлик
Oleksandra Zaalishvili
звичайно камери мають бути - навіть не для того що б ткнути в ніс вчителю - котрий боїться що його невиконання обов"язків побачить весь білий світ, і не лише для того що б довести батькам - що дитина некерована - а із звичайних питань безпеки! що б не розводити руками - коли з закритого класу речі пропадають, телефони на перервах зникають, у вчитель не знаходить журнал..
.
Olena Zimovets
Любу абсолютно картинку можна трактувати в обох напрямках. Це перше. А по-друге, хто з вас хотів би під прицілом камери знаходитись увесь робочий час? А чи нормально почуватиме себе ваша ж дитина під тотальним надзором? Ви хочете підписати вчителів на реаліті - шоу? Так там і так нема вже кому працювать. Підуть, зрештою, пенсіонери, а хто лишиться? Хлопці. На період армійського віку. А обслуговувати хто буде ці витребеньки? Батьки й так кричать за побори, а це теж буде з їх кишені. А взагалі, в учителя ще тільки ледачий не плюнув. І більш безправної істоти за вчителя у школі нема. І про те биття головою в дошку теж різні позиції. Батьки того ж класу і іншу точку зору мають. Так що краще вже вчіть своїх дітей вдома, а ще краще самостійно, якщо кругом одні бабияги сидять і ждуть, за що вкусить ваш скарб, бо нема ніде добросердних попелюшок, якщо мова йде про дітей. Пологовий, дитсадок, поліклініка, школа - одні вурдалаки.
Оксана Кравчук
Олена Зимовецьзнаете! Моего ребенка била учительница. И они боялся в этом признаться 3 года. Пока мне не открыли глаза мамы других детей. И когда я начала все выяснять, оказалось, что практически все считают нормальным когда учительница тягает за уши и дает подзатыльники!!!
Inna Zalizniuk
Камери в класах необхідні!!! В мене троє дітей і я сама педагог! Бояться тільки ті, які знають, що не завжди себе ведуть морально адекватно з нашими дітьми! Це суто професійна сфера і ніхто не збирається в їх особистий простір влазити!!! А безпека дітей - то найважливіше! Тим більше, що діти самі собі можуть завдавати травм і щоб не було непорозумінь між батьками, краще знати ситуацію об'єктивно!!!
Галина Мельник
Коли я на батьківських зборах піднімала питання встановлення відеокамер в класі, ПРОТИ була вчитель, батьки-вчителі школи, діти котрих вчаться в нашому класі, та кілька т.зв. ручних/кишенькових батьків.
Якби була камера в класі, мою дитину (першокласника!) вчителька не поставила б на коліна вибачатись, не вдарила б його по голові, не обзивала б дітей неуензурними словами ітд ітп, а я б не ходила зараз по поліціях та судах. Особливо судах, де я повинна доводити, що це все правда і я, перепрошую, не олень.
Крім того, це б, також, дисциплінувало дітей. Я ЗА ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ В КЛАСАХ!!! До-речі, зараз збирають підписи на сергову петицію з уього питання.
Oksana Yablonska-Sevama
Кожен з нас має позитивний і негативний досвід перебування у школі. Я абсолютно підтримую присутність камер для відеоспостереження, це можуть бути відеореєстратори, вони дають гарну чіткість і їх можна приєднати до комп'ютера чи одразу викладати відео у локальну мережу, щоб директор школи, батьки, керівництво освіти мали доступ у режимі он-лайн. Такі записи слід запаролити, щоб не кожен бажаючий міг побачити уроки в школі, для захисту дітей від неадекватів. (...)
На початку своєї педкар'єри я не завжди була морально готова до відкритих занять, хоча завжди до кожного заняття готуюсь. Але може від хвилювання тремтіти голос чи руки, бо прийшов хтось чужий. Якщо чужого на уроці сприймати, як свого, чи усіх присутніх, як чужих, то ситуація різко змінюється і почуваєшся більш упевненим. Але є багато педагогів із дуже чутливою психікою і вони при цьому майстри своїх спеціальностей. Тому потрібно процес відеоспостереження ввести, як обов'язковий елемент педагогічного процесу для допомоги у кращому розумінні чогось, як елемент дистанційного навчання.
Наприклад, дитина захворіла. Батьки можуть увімкнути їй онлайн уроки і вона навчається одночасно зі своїми однокласниками.
Тимофей Милованов
Не нужно придумывать про доверие. Я Преподаю в США и на некоторых курсах каждая лекция пишется. И никто не пищит про отсутствие доверия.
Мне так удивительно наблюдать за этой дискуссией. Я например никогда не закрываю дверь в офис когда там есть студенты. Чтобы всем было видно что мы там делаем. И опять же нет ни у кого вопросов что это подрывает какое то доверие. У каждого студента есть телефон. Пишут что хотят. Доверие достигается не отсутствием записи, а как раз наоборот - записью которая показывает что все хорошо.
Володимир Яремчук
Основна причина опору вчителів - відсутність якісного викладання предмету. З відеокамерами не роздаш книжки і не скажеш, що сьогодні в нас самопідготовка. І на уроці вже не зможеш 40 хв. обговорювати світські події.
ОПРОС: НУЖНО ЛИ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ В ШКОЛЕ
Обратите внимание: чтобы принять участие в опросе, необходимо отключите AdBlock на странице.