Законы воспитания лидера от HR-директора: гибкость, свобода и справедливость

Законы воспитания лидера от HR-директора: гибкость, свобода и справедливость

На встрече, организованной Ekonomika Communication Hub в формате "Разговор за чашкой кофе"с Ириной Рубис, UAUA.info познакомился с удивительной женщиной – успешной, сильной, многогранной.

Оксана Семенюк - признанный HR-эксперт c 20-летним опытом. «ИнвестГазета» признала ее лучшим HR-директором в 2012 и 2013 гг., а журнал Forbes включил в группу ведущих HR-директоров Украины.

Оксана отвечает за управление человеческими ресурсами в компании, которая производит шоколад, чипсы, жевательную резинку и многое другое (бренды - «ВЕДМЕДИК БАРНІ», TUC, OREO, «Belvita! Добрий Ранок!», «КОРОНА» и пр.). У Mondelez Украина очень прогрессивные форматы содействия сочетанию материнства и карьеры. Об этом и воспитании бизнес-выскопотенциальных детей - в интервью UAUA.info.

Ви маєте багато професійних успіхів й повністю віддаєте собі улюбленій справі. Як Вам вдається балансувати між роботою та особистими інтересами?

Справа в тому, що моя професія для мене не є роботою в буквальному розумінні, і ніколи не була для мене чимось з 9 до 18. Це мій стиль життя, мій спосіб самореалізації. Якщо я втомлююсь, то я втомлююсь, але я задоволена, що я зробила щось хороше для когось іншого, що ми маємо результати, яких здавалось неможливо досягнути. Для мене поняття «work life balance» якесь штучне, бо зараз все настільки пересікається – і особисте життя, і робота. Ми не можемо бути з 9 до 18 одним, а потім переключатись на іншу особистість.

В мене багато інтересів, серед яких подорожі, книги, друзі, багато з яких живуть за кордоном, тому велика частина мого життя там. Я люблю fashion, маю друзів-дизайнерів, з якими дуже люблю творити разом. В наступному житті я, мабуть, була б дизайнером.

В компанії «Монделіс Україна» є особлива програма для матусь. Що це за програма?

Це частина нашого великого проекту «MyFlex», в якому є купа різноманітних ініціатив для управління часом, для здорового способу життя, комфорту, задоволення.

Очевидно, що з новим статусом матусі в жінок змінюються пріоритети, змінюється стиль життя. Ми допомагаємо їм правильно збалансувати свою нову роль та професійну реалізацію. Наприклад, вони можуть працювати з дому та за зручним графіком, коли вирішують повертатись до роботи. Ми покриваємо частину витрат на няню, а коли в перші місяці потрібно час від часу бути біля дитини, то наші матусі користуються корпоративним таксі, щоб їздити погодувати дитину.

І для батьків з більш дорослими дітками ми маємо що запропонувати. Наприклад, їх діти можуть приходити до нашого офісу у спеціально обладнану дитячу зону, щоб батьки могли бути поряд з ними більше часу навіть в робочі години.

Але для мене це скоріш необхідні та базові речі, щоб люди нормально працювали і їм було добре. Це нормальні речі, в цьому немає нічого унікального.

Насправді там багато всього. З нашим насиченим життям, треба шукати час для себе, свого здоров’я. Тому ми маємо певні речі в нашому офісі – послуги масажу та манікюру, наприклад. Але «MyFlex» існує не як щось від компанії до працівників. Наші люди самі додають нових ідей та реалізовують ці ідеї: знаходять серед своїх друзів викладачів йоги, які проводять для нас ранкові та вечірні заняття, влаштовують майстер-класи, дитячі вистави.

В якій сфері мами після декретної відпустки мають переваги?

Я не дивлюсь на це так. Жінка, якій цікавий професійний розвиток, мама вона чи ні, може реалізуватись в будь-якій сфері. Все залежить від її цінностей, інтересів на кожному етапі.

Законы воспитания лидера от HR-директора: гибкость, свобода и справедливость - изображение №1

Ви виховали велику кількість талановитих професіоналів. Щоб Ви порадили мамам, які прагнуть, щоб їх діти були успішними в своїй самореалізації?

Більше часу проводити з успішною мамою чи татом на роботі, спостерігати за батьками. Бо діти беруть з нас приклад, підхоплюють.

І ще одне – давайте дітям можливість мати свою думку. Відповідайте на їх питання, розказуйте, але не нав’язуйте свої погляди, свої правила. Дайте їм можливість робити власний вибір. Якщо вони щось зробили не так, пояснюйте їм, що це їх вибір і що вони самі відповідальні за нього. Так в них буде зовсім інший рівень відповідальності, коли вони виростуть.

Які принципи при вихованні заклали Ваші батьки, що стають в нагоді Вам і зараз?

Напевне це в першу чергу почуття справедливості.

І відчуття того, що є якісь кордони, які ти не можеш переступити.

Які помилки в сфері побудови відносин найчастіше зустрічаються в українському бізнесі?

Найчастіша помилка, коли багато популізму та слів, але ніяких дій за цим, розрив між словами та діями.

І ще одна – его. Очевидно, що в нас усіх є амбіції, але наші дії мають вписуватися в картинку життя інших людей. Ми маємо включати й інших в свою систему координат, враховувати інтереси, залучати їх. Тоді команда може бути ефективною.

Як стратегічно будувати план своєї кар’єри?

В першу чергу, знати себе, досліджувати себе постійно. Є купа інструментів, які допомагають виявити свої сильні та слабкі сторони, свої можливості, щоб у відповідності з цим вибирати свій шлях.

Але найкращий інструмент – зворотній зв’язок від людей, які самі чогось досягнули, які скажуть вам правду, а не те, що ви хочете почути.

Больше новостей читай здесь