Імуномодулятори - навіщо вони потрібні?

Автор
Імуномодулятори - навіщо вони потрібні?

Стійкість до інфекцій залежить від стану імунітету дитини. Імунна система організму забезпечує захист від будь-яких вірусів, бактерій або токсинів. Імунітет буває специфічним і неспецифічним.

Специфічний імунітет зберігає пам’ять про вже перенесені інфекції і перешкоджає їх повторному виникненню. Неспецифічний імунітет, в свою чергу, це захисний кордон, єдиний для всіх чужорідних агентів. Здоровий спосіб життя, загартовування, загальнозміцнюючі засоби допомагають організму підтримувати імунітет в тонусі. Для тієї ж мети призначені і такі лікарські засоби, як імуномодулятори.

Без імуномодуляторів організму буде потрібно більше часу, щоб виробити необхідну кількість речовин, які почнуть знищувати віруси. І може статися так, що поки організм буде «розгойдуватися», віруси його випередять і почнеться захворювання. Імуномодулятори допомагають підтримувати імунітет у стані, коли він у будь-який момент готовий дати відсіч вірусній інфекції.

Більшість імуномодуляторів впливає на вироблення імунною системою інтерферонів - білків, які ускладнюють розмноження вірусів, роблячи клітини організму несприйнятливими до інфекції. Крім того, інтерферони активізують ряд інших ланок імунітету, в результаті - активність імунної системи підвищується, і організм здатен швидше й ефективніше відреагувати на атаку вірусу, простіше кажучи – не захворіти. Імуномодулюючі засоби лікарі призначають дітям, які часто хворіють. Це, як правило, малята зі зниженим імунітетом, у яких респіраторна патологія ускладнюється бактеріальними захворюваннями. Простіше кажучи, одне респіраторне захворювання змінює інше — в результаті батьки практично не бачать свого малюка здоровим.

При визначенні групи дітей, які часто й довго хворіють, враховуються випадки гострих респіраторних захворювань, які повторюються протягом року, і загострення хронічних запальних захворювань ЛОР-органів, які виникають на фоні ГРВІ. У цю групу входять діти, в залежності від віку і частоти повторень епізодів респіраторної інфекції: до 2 - 3 років - 6 і більше захворювань на рік; 4 роки - 5 захворювань; 5-6 років - 4 захворювання; 7-8 років і старші - 3 і більше захворювань ГРВІ на рік.

У часто хворої дитини організм чутливий до різних інфекцій, тому є велика ймовірність, що на цьому тлі можуть виникнути хронічні, уповільнені інфекційні та неінфекційні захворювання — це, в свою чергу, може сприяти розвитку різних видів алергій. У зв’язку з частою захворюваністю змінюється режим рухової активності, діти рідше перебувають на свіжому повітрі, що сприяє відставанню у фізичному і психомоторному розвитку. До всього іншого можуть виникнути психологічні проблеми: у дітей, що часто хворіють, порушується соціальна адаптація, обумовлена втратою контактів з однолітками.

Для частохворіючих дітей потрібні імуномодулятори, які можна приймати тривало та без ризику виснаження імунної системи. До таких імуномодуляторів можна віднести лікарський засіб Анаферон дитячий, розроблений вченими спеціально для маленьких пацієнтів.

Імуномодулятори - навіщо вони потрібні? - изображение №1

Анаферон дитячий допомагає зберігати стійкість до застуди і грипу ціною мінімальних зусиль – прийомом однієї таблетки на добу протягом 3-4 тижнів. Це досягається завдяки особливій технології виробництва Анаферону дитячого, яка робить препарат ефективним при надмалій дозі діючої речовини.У випадках особливої необхідності (частохворіючі діти), курс профілактики може бути продовжений до 3-х місяців, і це дозволяє захистити дитину практично на весь епідеміологічний період.

____________________________________________________________________________________________________________

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем. Зберігати в недоступних для дітей місцях.

Анаферон, таблетки Р.П. № UA/2614/01/01. Рішення про державну перереєстрацію лікарського засобу МОЗ України від 15.07.2009 №513

Анаферон дитячий, таблетки Р.П. № UA/7756/01/01. Рішення про державну перереєстрацію лікарського засобу МОЗ України від 22.03.2013 №230