Вилікуємося якнайшвидше

Автор
Вилікуємося якнайшвидше

На ГРВІ дитина може хворіти до 5-7 разів на рік, а в деяких випадках і частіше. Перебіг застуди у дитини відрізняється від її перебігу у дорослих. Зазвичай, чим менший вік дитини, тим швидше та сильніше проявляються усі симптоми захворювання. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що імунітет малюка ще не здатен боротися з вірусами та інфекціями на достатньому рівні. Формування дитячого імунітету завершується тільки в підлітковому віці, а до цього часу дитина вкрай вразлива перед вірусами. Саме тому в ряді випадків звичайна дитяча застуда потребує лікування вже з перших годин хвороби та з перших скарг дитини (біль у горлі, слабкість, сонливість).

Сучасний фармакологічний ринок пропонує велику кількість препаратів для лікування ГРВІ та грипу. Однак в дитячому віці дуже важливо, щоб препарати для лікування ГРВІ невиснажували імунну систему малюка, адже в майбутньому вона повинна самостійно боротисяз вірусами.Не варто перевантажувати організм дитини прийомом відразу декількох противірусних засобів. Діючи за принципом «чим більше, тим краще», є ризикпорушити роботу імунної системи.Отже,підходити до вибору засобів для лікування грипу та застуди потрібно обережно і тільки після консультації з лікарем.

На допомогу хворій дитині прийде препарат«Анаферон дитячий». Він полегшує перебіг хвороби беззайвої стимуляції імунноїсистеми дитини[1].Це досягається завдяки особливій технології виробництва «Анаферону дитячого», яка робить препаратефективним принадмалій дозі діючої речовини.

У складі «Анаферону дитячого» знаходяться компоненти, які допомагають імунній системіборотися з вірусами. При перших же симптомах застуди рекомендується застосовувати лікувальну схему прийому «Анаферону дитячого» – 8 таблеток у перші 2 години, і ще 3 таблетки протягом першого дня лікування[2]. При лікуванні застуди небезпечно упускати цінний час, тому, чим раніше розпочати лікування, тим швидше можна подолати застуду.

Вилікуємося якнайшвидше - изображение №1

Зазвичай симптоми ГРВІ та грипу зникають за 5-7 днів. Якщо дитина хворіє довше, після декількох днів лікування відзначається різке погіршення стану або з’являються додаткові симптоми, необхідно замислитись про ускладнення ГРВІ та грипу або приєднання вторинної інфекції. Для профілактики ускладнень потрібно, щоб навіть після зникнення симптомів застуди дитина отримала повний курс лікування.

По-перше, зникнення симптомів ще не свідчить про повне одужання. Відсутністьпідвищеної температурине означає, що дитину можна відправитив школу або дитячийсадок. По-друге, як мінімум два тижні після хвороби імунітет у дитини буде ослабленим. Справа в тому, що перехворівши на ГРВІ або грип, дитина стає більш вразливою перед іншими інфекціями: імунна система не встигає відновитися, витратившивсі сили на знищення вірусів. До того ж, віруси володіють шкідливим впливом на клітини і порушують проникність капілярів. Це відкриває додаткові ворота для інфекції (їй ще легше, ніж раніше, потрапити до клітин організму). На тлі вірусного захворювання приєднуються ще і бактерії, які викликають новий виток хвороби. З цих причин і виникають ускладнення застуди та грипу, до яких відносять, наприклад, пневмонії (запалення легенів), отити (запалення середнього вуха), синусити (запалення придаткових пазух носа). Щоб знизити ризик ускладнень, необхідно потурбуватися про відновлення імунітету дитини після хвороби. На допомогу знову прийде «Анаферон дитячий», який застосовується для профілактики ускладнень вірусних інфекцій.

Ускладнення застуди лікувати значно важче, ніж саму застуду. Потрібно додати максимальних зусиль, щоб попередити приєднання бактеріальних інфекцій та розвиток ускладнень. Результати досліджень показали, що «Анаферону дитячому» під силу прискорити одужання і знизити ризик бактеріальних ускладнень після грипу та ГРВІ (пневмонії, отиту, синуситу) майже в 2 рази[3].


[1]ШамшеваО.В. Опыт применения Анаферона в педиатрической практике.- М.:Эффективная фармакотерапия,27/2013.

[2]Інструкція з медичного застосування препарату «Анаферон дитячий»

[3]Заплатников А.Л.,Бурцева Е.И.,. Шамрай Л.М. Терапевтический эффект и профилактика ОРВИ при использовании повторных курсов индукторов эндогенного интерферона у детей. – М.: Педиатрия,№6,2009.