Удалять ли миндалины ребенку? (укр.)
- Автор
- Дата публикации
Чи видаляти мигдалики дитині?
У дитинстві часто болять мигдалики.
Лікарі рекомендують видалити їх. Але я чула, що таке розв'язання проблеми не найкраще. Що рекомендує у таких випадках народна медицина?
Орися Іваник.
Рівненська обл.
Для хлопчиків операція особливо небезпечна
Народна медицина проти видалення мигдаликів. Насамперед їх треба лікувати. Адже як щитоподібна залоза є щитом від захворювань нервової системи, так тонзили (мигдалики) є своєрідними воротами до організму людини. Зникають ворота - і організм відкритий для усіх інфекційних захворювань. Вхопила дитина холодного повітря - і в неї вже бронхіт. Якщо у дитини видаляють мигдалики, то на все життя залишається хворою носоглотка, непокоїть нежить, людина гугнявить.
Особливо небезпечно, коли видаляють мигдалики у віці до семи років. Адже така операція впливає на діяльність усіх залоз дитини. А власне тоді триває розвиток організму малюка. До нього треба ставитись на той час надзвичайно бережно, лікувати, не завдаючи болю. Для хлопчика така операція ще небезпечніша, бо впливає й на те, яким він стане чоловіком. До семи років хлопчик має бути неоперованим.
Лікувати мигдалики ультразвуком - небажано
Бувають випадки, коли після лікування методами офіційної медицини (зокрема і ультразвуком) збільшені, наповнені гноєм мигдалики звужуються, стають тугими, але всередині залишається гній. А це вже інфекція на весь організм: серце, нирки... Аналізи показують наявність лейкоцитів, хоча мигдалики нібито у нормі. А причина - гній, який не вийшов із тонзил. У такому випадку треба лікувати весь організм.
Зміцнюйте імунітет вашої дитини.
Аптека "Зелена планета" пропонує лікарський засіб "Iмуннат". Це імуномодулятор, який підсилює захисні функції організму, тобто зміцнює імунітет дитини. І тоді сам організм починає боротися з хворобою. Є в аптеці й ліки, які безпосередньо діють на хворі мигдалики - тонзилан. Цей препарат знімає запалення, а відтак виходить гній, тонзили очищаються.
Народні методи лікування
Якщо людина не має змоги придбати ліки в аптеці, то вдома завжди знайдуться лікарські рослини. Скажімо, шавлія лікарська чи корінь аїру, ромашка або евкаліпт (заварити і полоскати горло). Можна приготувати полоскання з кори верби. Трохи гіркувате на смак, але ефективність висока. Де взяти кору? Продаються на базарах вербові котики. Дві лозинки заварили - і вже маєте ліки. Або, скажімо, таке полоскання: на склянку води 2-3 краплини йоду, трошки солі або соди харчової. Народна медицина пропонує також заварювати квітки картоплі: дуже добре знімає запальні процеси і охриплість. Але треба бути обережними, бо квіти отруйні. Щоб зняти отруйність, їх необхідно прокип'ятити (на півлітрову банку - чайну ложку подрібнених квітів).
Ефективні також інгаляції. Дуже обережно, щоб дитина не обпеклася, дати їй подихати гарячою парою ромашки (посадити над каструлею, в якій заварена трава, накрити простирадлом). Для такої мети дуже корисна і картопля, зварена "в мундирах". Лікує не тільки мигдалики, а й носоглотку, бронхи, застудні захворювання.
Газета "Ваше здоров'я", №38, 2-8 жовтня 2003 р.