Мараславин (укр.)

Автор
Мараславин (укр.)

Інструкція

для медичного застосування препарату:

МАРАСЛАВІН

(MARASLAVIN)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: червоно-коричнева каламутна рідина з в'яжучо-кислим смаком, зі специфічним запахом; при зберіганні випадає осад;

склад: полин понтійський, гвоздика, перець чорний, кореневище імбіру, чабер садовий, хлорид амонію, кислота оцтова, вода дистильована.

Форма випуску. Рідина.

Фармакологічна група. Протимікробний та протизапальний рослинний засіб.

Фармакологічні властивості. Мараславін має яскраво виражену локальну протизапальну та фібризуючу дію на маргінальний пародонт. Препарат виявляє більш сильний вплив на геморагічний і слабший на піоричний пародонтоз. При гіпертрофічному гінгівіті гіпертрофовані папули нормалізуються. Застосування мараславіну призводить до зниження вмісту лужної фосфатази в секреті слини майже до нормального. Меншою мірою демінералізуються тверді зубні тканини, не впливає на емаль. Мараславін має антибактеріальний ефект - гальмує розвиток мікроорганізмів. Препарат не має негативного впливу на здорові тканини пародонту та слизову оболонку, яка його оточує.

Фармакокінетика. Як у багатьох біологічних препаратів, отриманих на основі стандартизованих екстрактів, клінічна ефективність яких зумовлена їх компонентами, дослідження фармакокінетики Мараславіну не дали змоги судити про абсорбцію, розподіл і елімінацію препарату.

Показання для застосування. Запальні форми амфодонтозу (пародонтозу, альвеолярної піореї) з ясневими кишенями.

Спосіб застосування та дози. Лікування мараславіном розпочинають після видалення зубного каменю. Рихлі ватні тампони, змочені препаратом, накладають на 5 - 6 хвилин на ясна та альвеолярні кишені. Процедуру повторюють 5 - 6 разів і останній тампон залишають до тих пір, поки у хворого не з'явиться відчуття печії. У першу дні процедуру проводять кожного дня, потім інтервали збільшують залежно від стану хворого. Курс лікування триває до трьох місяців, протягом якого призначають від 7 до 20 процедур. Через 5 - 6 місяців або через рік необхідно провести обстеження хворого та призначити ще 1 - 2 процедури, а при необхідності лікування продовжують. Під час лікування призначають вітаміни А і С. Забороняється вживання гострої та подразнюючої їжі. Слід уникати тривалого перебування на сонці. Вранці та ввечері необхідно прополіскувати ротову порожнину холодною водою. Не рекомендується користуватися зубною щіткою протягом курсу лікування.

Побічна дія. При тугому накладанні тампону можливий субфібрилітет, викликаний гнійною ексудацією. Ці явища зникають після зняття тампонів.

Особливості застосування. Не впливає на працездатність водіїв та машиністів. Можна застосовувати у вагітних та матерів-годувальниць. Не впливає на репродуктивну функцію, не має тератогенного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі 15-25ºС. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 100 мл у флаконах.

Виробник. АТ “Софарма”

Адреса. Болгарія, м.Софія, вул. Ілієнське шосе, 16.

Директор Державного фармакологічного центру МОЗ України, член-кореспондент АМН України О. В. Стефанов