Карсил (укр.)

Карсил (укр.)

Інструкція

для медичного застосування препарату:

КАРСИЛ

(CARSIL)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: силімарин;

основні фізико-хімічні властивості: драже, правильної круглої форми, коричневого кольору, без запаху, солодкуватого смаку;

склад: силімарин – 0,035 г;

допоміжні речовини: молочний цукор, крохмаль пшеничний, сорбіт, глюкоза, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, полівінілпіролідон, бікарбонат натрію.

Форма випуску. Драже.

Фармакологічна група. Ліпотропний засіб із гепатопротекторною дією.

Фармакологічні властивості. Препарат стабілізує мембрани клітин, покращує обмін речовин у гепатоцитах, стимулює синтез протеїнів, зокрема РНК, а також глікопротеїнів та глікогену у клітинах печінки. Препарат здійснює профілактичний вплив на гепатоцити стосовно різних токсичних речовин.

Фармакокінетика. Після перорального введення визначали концентрацію в плазмі основного компоненту – силімарину, його максимальний рівень у плазмі спостерігався за 2 години. Карсил виводиться переважно з жовчю у вигляді кон’югатів і меншою мірою – з сечею. Після 2-разового перорального введення 20 мг/кг маси тіла карсилу за добу з жовчю виводиться 35% уживаної дози.

Показання для застосування. Хронічні запалення печінки, дистрофія, цироз, ліпідна дистрофія внаслідок перенесеного гепатиту, ушкодження печінки із функціональними порушеннями у результаті якого-небудь отруєння. Використовується як профілактичний засіб при тривалому вживанні речовин та медикаментів, обтяжуючих функції печінки.

Спосіб застосування та дози. Драже приймають внутрішньо, дорослі 3 рази на день по 1-2 драже 35 мг. Пацієнтам із важкими формамизахворювання дозу можна збільшити вдвічі. Лікувальний курс триває не менше 3 місяців.

У якості профілактичного засобу призначають по 70-100 мг препарату на добу.

Добова доза для дітей складає 5 мг/кг, розділена в 2-3 прийоми.

Побічна дія

Небажані побічні ефекти препарату, які б вимагали відміни лікування, не спостерігались, як в умовах короткочасного високого дозування, так і при тривалому лікуванні.

У деяких хворих можлива невелика послаблююча дія і збільшення діурезу. Рідко при тривалих курсах лікування з’являються або посилюються існуючі порушення вестибулярної функції і диспептичні скарги. Ці симптоми зникають після припинення прийому препарату.

Протипоказання

Надчуттєвість до силімарину.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне вживання деяких лікарських засобів може чинити вплив на їх дію. Тому при постійному вживанні яких-небудь медикаментів слід проконсультуватися з лікарем.

Препарат можна вживати разом із вітамінами та іншими гепатопротекторними препаратами.

Передозування. Якщо лікарський засіб приймати в дозі, що перевищує призначену лікарем, існує загроза передозування і отруєння. До цього часу не було повідомлень про випадки передозування карсилу, але не слід перевищувати дози, призначені лікарем.

Особливості застосування. Під час вагітності і годування груддю препарат можна застосовувати тільки під наглядом лікаря, за умови, що користь від лікування матері більша за ризик для дитини.

Карсил можуть приймати водії транспортних засобів і особи, виконання роботи яких потребує високої швидкості психічних та фізичних реакцій.

Умови та строки зберігання.

В оригінальній упаковці, у сухих, захищених від світла місцях, при температурі 15-25ºС. Термін зберігання – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 драже в блістері, по 8 блістерів в упаковці.

Виробник. АТ “Софарма”

Адреса. Болгарія, м.Софія, вул. Ілієнське шосе, 16.

Директор Державного фармакологічного Центру МОЗ України, член-кореспондент АМН України О. В. Стефанов