Димекс сироп (укр.)

Автор
Димекс сироп (укр.)

Інструкція

для медичного застосування препарату:

ДИМЕКС СИРОП

(DIMEX SIRUPUS)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: рідина жовто-коричневого кольору, з солодким смаком і специфічним запахом.

склад: дифенгідраміну гідрохлорид - 0,166 г, амонію хлорид - 1,66 г;

допоміжні речовини: цитрат натрію, лимонна кислота, ментол, етиловий спирт, бензойна кислота, сорбінова кислота, цукор кристалевий, гліцерин, дистильована вода.

Форма випуску. Сироп.

Фармакологічна група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

ATC R 06A A52.

Фармакологічні властивості. Препарат із вираженим протикашльовим ефектом застосовується при захворюваннях дихальних шляхів алергічного походження. Дифенгідрамін, як основний діючий компонент, є блокатором Н-гістамінних рецепторів. Він зменшує або повністю пригнічує гістамінний набряк тканин, знижує проникність капілярів і гістамінну гіпотензію. Має помірну протиблювотну (завдяки своєму центральному антихолінергічному ефекту), місцеву анестезуючу, слабку спазмолітичну, протизапальну, седативну і снодійну дію. Інші компоненти Димекса діють антисептично, розріджують бронхіальні секрети і сприяють їх виділенню.

Фармакокінетика. Дифенгідрамін швидко резорбується у травному тракті, досягаючи максимальної концентрації через 30 хвилин після прийому, а тривалість ефекта складає 4 - 6 годин. Метаболізм здійснюється в основному в печінці і частково в легенях та нирках.

Показання для застосування. Препарат застосовують проти кашлю при запалювальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, гострих та хронічних бронхітах, трахеобронхітах. Пригнічує спастичний кашель.

Спосіб застосування та дози. Дозування й тривалість лікування визначаються лікарем.

Для дітей: віком від 1 до 3 років - по 1/2 чайної ложки 3 - 4 рази на день; віком від 4 до 8 років - по ½ - 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день; віком від 9 до 14 років - по 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день.

Для дорослих: по 1 - 2 чайних ложки кожні 6 - 8 годин.

Побічна дія. Препарат може викликати запаморочення, сонливість, які тривають близько 8 годин після прийому; сухість у роті, нудоту, знервованість. Інколи викликає парадоксальні збуджені реакції: безсоння, збудження, тремтіння. Спостерігались фотоалергічні реакції і зміна мускульного тонусу. Описані також алергічні реакції, порушення зору, утруднене сечовипускання, збільшення апетиту й маси.

Протипоказання. Гострі напади при бронхіальній астмі, пептична язва, звуження уретри, збільшення простати, закритокутова глаукома (підвищений внутрішньоочний тиск), діти віком до 1 року, вагітність і годування, надчуттєвість до складників препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування препарату з МАО інгібіторами (Нуредал та ін.) призводить до посилення його ефектів. Головним чином у дорослих одночасний прийом препарата із трициклічними антидепресантами може призвести до посилення його побічних дій. Комбінований прийом Димекса з алкоголем посилює його вплив на центральну нервову систему.

Передозування. Передозування викликає реакції з боку центральної нервової системи, які варіюються від стану пригнічення до збудженого стану. Реакції збудження частіше виникають у дітей. Можуть спостерігатись сухість у роті, фіксовані розширені зіниці, почервоніння шкіри, шлунково-кишкові порушення.

Лікування передозування проводять наступним чином: після прийому активованого вугілля промивають шлунок, приймають водно-солеві розчини і засоби, що впливають на симптоми передозування.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають: маленьким дітям (особливо у високих дозах), так як він може викликати галюцінації, слабкість, збудження; особам похилого віку, так як він може викликати запаморочення, сонливість, артеріальну гіпотонію; хворим на бронхіальну астму через утруднене виведення секрету.

Через відсутність повної інформації про нешкідливість препарату, він не призначається вагітним жінкам. Компоненти препарату переходять у молоко жінки, і через високий ризик для немовляти препарат не приймають під час годування груддю.

У зв'язку з тим, що препарат може викликати сонливість і порушення координації, його необхідно приймати з обережністю водіям та операторам машин.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі 15-25ºС, у місцях недоступних для дітей. Термін зберігання – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 125 мл у флаконах.

Виробник. АТ “Софарма”

Адреса. Болгарія, м.Софія, вул. Ілієнське шосе, 16.

Директор Державного фармакологічного центру МОЗ України, член-кореспондент АМН України О. В. Стефанов