У Бучі в інтернаті для дітей-сиріт одночасно навчаються звичайні школярі

У Бучі в інтернаті для дітей-сиріт одночасно навчаються звичайні школярі

У містечку Буча, що під Києвом триває такий собі соціальний експеримент - в інтернаті для дітей-сиріт запровадили спеціалізовану систему навчання. Разом з малюками, позбавленими батьківської опіки, навчаються звичайні школярі. У Бучанській школі-інтернаті навчається понад п'ятсот дітей. Для половини цей заклад став рідною домівкою. Інших тут називають "сімейними" : після занять вони повертаються додому. Серед них і Іринка Лєхова. Вона каже, що дружбі це не заважає. Її найкраща подруга - вихованиця інтернату. Іринка запевняє, що вдома без неї не цікаво.

Іра Лєхова, вихованиця школи-інтернату:

- Дітьми-сиротами в інтернаті опікуються із трьох до 18-ти років. Окрім викладачів, тут працюють юристи, психологи, лікарі. Із першого класу всі діти вчать чотири мови. Свої розмовні навички тричі на рік удосконалюють за кордоном: в Італії, Іспанії, Німеччині та Франції. Окрім науки, у Бучанській школі не забули і про духовність - уже більше року тут діє власна церква. Основ християнської моралі дітей учить отець Микола.

Охочих навчатися в незвичній школі -хоч відбавляй. На одне місце претендують три-чотири дитини. Директор школи про таку популярність закладу мріяв останні 15 років. Доля сиріт-вихованців турбує його найбільше. Переконаний: державі слід удосконалювати роботу соціальних служб. А українцям - не боятися всиновлювати дітей.

Михайло Наконечний, директор школи-інтернату:

- Мрію про те, щоб в кожної дитини була своя сім'я, щоб було більше прийомних сімей.

Вихованцям школи-інтернату не бракує ні якісних знань, ані належного виховання. Попри це, вони й досі обділені головним - батьківською любов'ю. За останні дев'ять років тут усиновлено лише 84 дитини. Сепред їх прийомних батьків - жодного українсього громадянина.