Позбуватися зайвої ваги для боротьби з глобальним потеплінням

Позбуватися зайвої ваги  для боротьби з глобальним потеплінням

Кожний може внести свій внесок у боротьбу з парниковим ефектом і глобальним потеплінням - для цього достатньо позбутися зайвої ваги, пишуть учені з лондонського Інституту гігієни й тропічної медицини в статті, опублікованій у International Journal of Epidemiology.

Автори роботи, доктор Філ Едвардс і професор Ієн Робертс зазначають, що харчова промисловість і сільське господарство є одним з головних факторів, що сприяють потеплінню. Стрункіше населення, як, наприклад, у В'єтнамі, споживає на 20% менше їжі й виробляє менше парникових газів, ніж населення, де 40% страждають від надлишкової ваги (як у США). У випадку зі струнким населенням також знижуються й транспортні викиди.

"Порівняно з населенням з нормальним розподілом індексу маси тіла, популяція, де 40% людей страждають на ожиріння, потребує на 19% більше їжі. Пов'язане із цим збільшення викидів парникових газів від харчової промисловості й транспорту оцінюється в 0,4-1 гігатонну (мільярд тонн) на мільярд людей за рік.

Практично у всіх країнах світу середній індекс маси тіла зростає. В Англії від 1994 до 2004 року середня вага жінок зросла приблизно на три кілограми.