Віктор Ющенко: Українець має йти у спортзал, а не у лікарню

Віктор Ющенко: Українець має йти у спортзал, а не у лікарню

Президент України провів засідання Національної ради з питань фізичної культури і спорту. На початку наради Глава держави відзначив важливу роль фізкультури і спорту для здоров'я нації та виховання, в тому числі патріотичного, а також подолання наркоманії, дитячого алкоголізму та проявів ксенофобії.

«Коли ми говоримо про те, як дати відповідь на модель виховання, як дати відповідь на спосіб життя, як знайти реалізацію потенціалу, ми схиляємося до того, що колосально багато у цьому питанні можуть зробити спорт, фізична культура», - сказав Віктор Ющенко.

Він закликав Національну раду знайти рішення, які б допомогли залучити до занять фізкультурою та спортом якнайбільшу кількість людей, створили би мотивації до таких занять. За даними Міністерства охорони здоров'я, лише 3% українців мають необхідний рівень фізичної активності. Президент вказав на те, що ця ситуація набуває особливої гостроти на тлі негативних демографічних показників, які має Україна.

«Я закликаю до того, щоб ми через Раду сформулювали системну концепцію, як справитися із тими викликами, які існують у піднятій проблемі. Перш за все, нам треба створити мотиви для населення до занять фізичною культурою і спортом. Людині повинно бути вигідно бути здоровою, вести здоровий спосіб життя, менше звертатися до лікаря», - сказав Президент.

Віктор Ющенко також запропонував для вирішення цієї проблеми більше уваги приділити спорту в системі шкільної освіти, залучаючи фахових тренерів до роботи з дітьми. Він також звернув увагу на необхідність розбудови спортивної інфраструктури, що забезпечила б доступ до занять фізкультурою і спортом дорослих та дітей.

Президент високо оцінив роботу Міністерства у справах сім*ї, молоді та спорту. Зокрема, похвалив за проголошену акцію "Олімпійське літо", яке Віктор Ющенко назвав "цікавою ініціативою". За його словами, літні дитячі змагання можуть стати значним внеском в популяризацію масового спорту в Україні.

Окрім того, Глава держави запропонував у рішенні Національної ради зафіксувати ті позиції, які могли би бути враховані при підготовці змін до державного бюджету 2008 року.

Під час наради Президентові також було представлено доповідь про стан підготовки української національної збірної до участі у Літніх Олімпійських іграх у Китаї.

У засіданні взяли участь віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, заступник Глави Секретаріату Президента Юрій Богуцький, голови обласних державних адміністрацій.