Учені з Гонконгу зуміли розпізнати ДНК плоду в крові матері
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Учені з Гонконгу зуміли розпізнати ДНК плоду в крові матері. Це дає надію на створення неінвазивної процедури обстеження дитини на генетичні захворювання до її появи на світ. Відомо, що у певний проміжок часу й у дуже невеликій концентрації у плазмі крові матері присутня ДНК зародка. Виявити її важко, дослідники з багатьох країн зайняті розв’язанням цієї проблеми.
Співробітники Китайського університету в Гонконгу вирішили звернути увагу на різницю в «хімічній» поведінці материнської й ембріональної ДНК. Вони сфокусували увагу на гені на ім’я маспін. Виявилося, що певна хімічна його модифікація — метиляція — набагато більшою мірою властива материнській ДНК.
Неметиловану ДНК плоду було виявлено в плазмі крові матері під час вагітності, але протягом доби після пологів вона повністю зникла, що дозволяє казати про її приналежність саме цьому періоду. Автори роботи твердять, що їм удалося знайти генетичні маркери ембріональної ДНК у крові матері, тож можна говорити про створення методу неінвазивної діагностики генетичних захворювань майбутньої дитини.
Наступний крок — подивитися, як нова технологія працює в реальних умовах. Чи придатна вона для розпізнавання настільки ж численних станів, як існуючі інвазивні процедури, котрі дають у цьому плані чудові результати, але загрожують викиднем.