При народженні двійні виплачуватимуть 37 тисяч гривень

При народженні двійні виплачуватимуть 37 тисяч гривень

При народженні двійнят виплачуватимуть 37 тисяч гривень При народженні двійнят на першу дитину виплачуватимуть 12 тис. грн., на другого - вже 25 тис. грн. Про це йдеться в прийнятій сьогодні постанові Кабінету міністрів України "Питання призначення і виплати допомоги сім`ям з дітьми", яка визначає порядок надання в 2008 г. допомоги при народженні дитини.

Як повідомили в прес-службі Міністерства праці і соціальної політики України, презентуючи проект постанови на засіданні уряду, міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова заявила, що допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня в 2007 р., надається в розмірі: 12 тис. 240 грн. - на першу дитину, 25 тис. грн. - на другу дитину, 50 тис. грн. - на третю і наступних дітей. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 тис. 800 грн., другої дитини - 4 тис. 840 грн., третьої і наступних дітей - 5 тис. грн. Сума, що залишилася, на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців (по 620 грн. щомісячно), на другу дитину - 24 місяці (по 840 грн. щомісячно), на третю і наступних дітей - 36 місяців (по 1250 грн. щомісячно) рівними частинами.

Розмір і термін виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей, які до народження дитини пербували на утриманні особи, якій призначається допомога. У разі народження двійнят або більшої кількості дітей допомога виплачується на кожну дитину, при цьому кожна дитина з їхнього числа вважається наступною. Тобто, при народженні двійнят на першу дитину виплачуватимуть 12 тис. грн., на другу - вже 25 тис., роз`яснила Денисова.

Допомога при народженні дитини призначається всиновлювачу, опікуну на кожну всиновлену (взяту під опіку) дитину в розмірі, встановленому при народженні першої дитини.

Якщо допомогу при народженні дитини вже було призначено до моменту встановлення опіки, усиновлення, виплата допомоги опікуну, всиновлювачу продовжується в такому ж розмірі. При народженні двійнят виплачуватимуть 37 тисяч гривень