Фотовиставка присвячена вихованцям дитбудиків

Фотовиставка присвячена вихованцям дитбудиків

За останні 100 років умови життя вихованців дитячих будинків фактично не змінилися – такий невтішний висновок роблять відвідувачі унікальної фотовиставки, що відкрилася у Херсонському краєзнавчому музеї.

Адже щоб виховати у дітей людяність, їм потрібно обов’язково розповісти про однолітків, позбавлених батьківської любові.

У дореволюційному Херсоні існували чоловічий та жіночий будинки для сиріт. За радянських часів їх звели до купи: дівчатка і хлопчики перебували разом. Під час війн, голодомору та епідемій з’являлося багато безпритульних дітей, і дитячі будинки мали забезпечити сиріт харчуванням та житлом. Як і століття тому, у більшості виховних закладів для сиріт бракує душевного тепла та домашнього затишку.

Людмила Білай, співробітник краєзнавчого музею:

- Мы своей выставкой хотели воссоздать картину детского дома и вызвать эмоции у людей, положительные, что бы показать необходимость создания для детей-сирот необбходимых условий не только для жизни, но и для их развития.

Щоб відвідувачі бодай на мить відчули себе вихованцями сирітських закладів, на вернісажі їх пригощали вишневим компотом із великої алюмінієвої кастрюлі. А для посилення емоційного враження із динаміків лунав стукіт численних алюмінієвих ложок – аутентичний запис, зроблений в одному із сучасних інтернатів.