Надмірна чистота викликає хвороби
- Автор
- Дата публикации
Результати експерименту, проведеного на лабораторних тваринах, підтверджують гіпотезу про те, що постійний контакт із джерелами інфекції допомагає організму захиститися від алергійних та аутоіммунних захворювань.
Вчені порівняли імунну систему мишей та пацюків, що живуть в умовах дикої природи з імунною системою гризунів, що живуть у лабораторії.
"Лабораторні тварини не зіштовхуються з бактеріями, паразитами, тобто умови їхнього життя нагадують умови життя західної людини. Дикі гризуни, навпаки, живуть в умовах, схожих на умови життя в суспільствах, де немає медицини, не дотримується гігієна", - говорить один з авторів роботи Вільям Паркер (Wіllіam Parker).
Вчені виміряли у тварин рівні імуноглобуліну G (ІgG) і імуноглобуліну E (ІgЕ). ІgG пов'язують з аутоіммунними захворюваннями, ІgЕ захищає організм від паразитів. В крові диких гризунів, в порівнянні з лабораторними, був значно підвищений зміст ІgG та помірно підвищений зміст ІgЕ.
Автори наукової праці відзначають, що, для з'ясування причин алергії та аутоіммунних захворювань, варто докладніше вивчити роль паразитів.