Протягом перших трьох місяців 2006 року 26 жінок залишили своїх дітей у пологових будинках столиці

Протягом перших трьох місяців 2006 року 26 жінок залишили своїх дітей у пологових будинках столиці

Протягом перших трьох місяців 2006 року 26 жінок залишили своїх дітей у пологових будинках столиці, їх не зупинили ані докори сумління, ані умовляння та осуд оточення, ані обіцяні державою вісім з половиною тисяч гривень.

— Водночас завдяки цим коштам і підвищеній увазі соціальних служб до породіль удалося зменшити кількість покинутих дітей, — розповідає начальник відділу організації медичної допомоги дітям Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Лідія Романенко.

Нині при кожному пологовому будинку столиці діють спеціальні консультативні пункти. З «кризовими» мамами працюють соціальні психологи. Ці зусилля не марні. Якщо 2004 року в пологових будинках залишили своїх малюків 170 жінок (на 25 900 народжених), то торік у Києві було лише 127 таких випадків (на 26 300 народжених).

Побоювання, що відтепер почнуть масово вагітніти виключно заради грошей, медики вважають безпідставними. Хоча б тому, що одноразову допомогу при народженні дитини виплачують тільки після її реєстрації й у кілька прийомів. До того ж відповідні соціальні служби мають перевіряти щирість намірів жінок. Ще до ухвалення рішення про збільшення матеріальної допомоги до 8,5 тисяч гривень у Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту припускали, що 5 відсотків жінок намагатимуться комерціалізувати своє материнство. Але достовірної статистики щодо цього немає. Водночас експерти твердять, що таку ціну суспільство мусить платити за можливість розвиватися.

— Від дітей переважно відмовляються асоціальні жінки, — розповідає головний лікар сьомого пологового будинку Києва Петро Бондаренко. — У 2005-му тут прийняли 4600 пологів і в 37 випадках дівчата залишили своїх малят. Рік тому ми почали фотографувати жінок, які потрапляють до нас без документів. Щоб потім в разі потреби правоохоронцям було легше їх відшукати. Як правило, такі «мадонни» втікають, не повідомляючи свого справжнього імені та адреси.

//www.kiyany.com.ua