Семирічний хлопчик, який мужньо прийняв смерть, може стати наймолодшим святим України

Семирічний хлопчик, який мужньо прийняв смерть, може стати наймолодшим святим України

Прикладом християнського героїзму вражені мешканці Прикарпаття. Семирічний хлопчик, який мужньо прийняв смерть, може стати наймолодшим святим України. Ярославу Сухоребському лікарі поставили діагноз - саркома лівої ноги. Дитина витерпіла такі муки, що їх не під силу витримати навіть мужнім чоловікам. У хвилини найтяжчих нападів хлопчик не плакав і не кричав, а молився, показуючи приклади християнського героїзму. Його духовний наставник збирає усі належні документи, щоб розпочати процес беатифікації – визнання святим малолітнього мученика.

Семирічний хлопчик із Прикарпаття може стати наймолодшим святим України. Ярослав Сухоребський помер у муках від страшної хвороби. Десятки листів свідчать – молитва до нього зцілює від різноманітних недуг. Ярослав був звичайною дитиною. Ходив у дитсадок і бавився з ровесниками. Друзі розповідають, з-поміж усіх він вирізнявся хіба що добротою.

Валентин Іваночко, товариш: "Він був дуже терпеливий. У нас у садочку був такий хлопчик, такий, що всіх дуже бив, такий розбишака. Всі на нього злилися, а Славчик на нього обіди не тримав, а любив теж і дружив з ним не менше, ніж з усіма".

Коли хлопчикові було півтора року, його мамі приснилася Діва Марія – сказала, що незабаром забере дитину. Через шість років він зламав ногу. Лікарі встановили діагноз – саркома. Ані в Києві, ані в Німеччині не допомогли. Хлопчик не плакав, щодня молився та заспокоював батьків. На його тілі з’явились кровоточиві рани. Лікарі відмовлялись робити перев’язки та радили ампутувати ногу. Батьки не погодились. Сім’я переїхала до монастиря. Туди з’їжджалися священики та ченці, аби подивитись на дитину, яка багато молилася, причащалася і дивувала мужністю. Після смерті з тіла хлопчика зникли всі пухлини. Згодом люди, які знали дитину, почали молитися до нього, як до святого.

о.Леонід Григоренко, священик: "На Різдво чудесний запах ладану чувся на могилці Славчика, там ніхто не кадив. Коли всі молилися, чули, як пахне ладан кругом. Так Господь, він у дивний спосіб дає якісь знаки. Навіть коли ви приїдете на могилку Славчика в хмарну погоду, то легко зауважити, що з'являється сонечко, ні з того, ні з сього, десь з-за хмарки з'являється і на вас гріє".

Проголосити святим за церковними канонами можна через 4 роки після смерті. Наразі духовний наставник хлопчика збирає всі необхідні документи. Йому приходять десятки листів про зцілення Ярославом. Нещодавно його іменем назвали один із трьох великих дзвонів новозбудованої церкви в Івано-Франківську

//ictv.ua