Завод дитячого харчування повністю забезпечить потреби столиці у високоякісній продукції

Завод дитячого харчування повністю забезпечить потреби столиці у високоякісній продукції

У Києві реанімовано “Завод дитячого харчування “Салюс”, введений у дію ще 1993 року.

Так і не ставши єдиним комплексом з четвертим молочним комбінатом, будівництво якого було припинено, підприємство увесь цей час працювало не на повну потужність. Випускали переважно соки. А тим часом маленькі кияни змушені були перейти на сухе харчування, оскільки єдину в місті фабрику-кухню закрила санепідемстанція.

— Однак це виявилося не на користь малечі,— заявив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я і медичного забезпечення Київської міськдержадміністрації Валерій Пищиков.— Спостерігаючи стан немовлят протягом року, медики помітили, що кількість алергійних захворювань зросла на 15 відсотків, а дисбактеріозних на 30.

Тож столична влада вирішила відновити виробництво на підприємстві, побудованому за сучасними шведськими технологіями. Такі самі заводи давно і успішно діють в Білорусі та Росії. Причому московський повністю забезпечує Білокам’яну дитячим харчуванням.

— Наше підприємство теж спроможне стовідсотково задовольнити попит киян,— наголосив директор заводу Віктор Матвєєв.— Продукція пройшла експертизу, маємо відповідні сертифікати Міністерства охорони здоров’я і всі дозволи на пуск виробництва.

Наразі на заводі виготовлятимуть молоко для дітей віком від шести місяців жирністю 2,5 та 3,2 відсотка, молочну та кисломолочну рідку суміш жирністю 3,5 відсотка. А загалом фахівці розробили науково-технічну документацію для багатьох продуктів: молочних, кисломолочних, йогуртів, сирків, соків для дітей різного віку.

— У тому, що наш товар найвищої якості, можна не сумніватися,— запевнила начальник цеху Ірина Попко.— Молоко беремо в селі Карапеші Миронівського району, що на Київщині. Тамтешня агрофірма має 700 племінних корів. Усі вони перебувають під постійним ветеринарним контролем, ні на що не хворіють і дають молоко, яке найбільше підходить для виготовлення дитячого харчування.

Такої сировини на заводі можуть приймати 75 тонн одночасно. Від найпершого виробничого процесу (закачування молока у багатотонні ємності — танки) до автоматичного фасування готової продукції в пакетики по 200 мілілітрів, вона не контактує із зовнішнім середовищем. Адже завод укомплектовано сучасним обладнанням та автоматизованою системою керування технологічними процесами з поопераційним моніторингом якості.

Як пояснила пані Попко, технологія виробництва заснована на методі обробки ультрависокими температурами. Молоко протягом 3—4 секунд нагрівають до 137 градусів і миттєво охолоджують. За таких умов знищується патогенна мікрофлора, але зберігається біологічна цінність харчової суміші. Завод за добу може виготовляти майже 40 тонн цільномолочної продукції і близько 20 тонн кисломолочної та до 15 тонн соків і нектарів, що дасть змогу забезпечити всіх столичних дітей (від немовлят до школярів) якісними, смачними та корисними напоями.

Наразі ж основні зусилля будуть спрямовані на те, щоб забезпечити маленьких киян рідким дитячим харчуванням, наближеним до материнського молока. Його постачатимуть як через торговельну мережу, так і через 33 відновлених роздавальних пункти при дитячих поліклініках. Малозабезпечені сім’ї зможуть отримувати таке харчування безплатно.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів цей порядок має діяти по всій Україні. Однак поки що його дотримують лише в Києві, де за розпорядженням міського голови Олександра Омельченка пільги малозабезпеченим малюкам, а їх півтори тисячі, триватимуть на один рік довше (не два, а три роки від народження).

//www.kiyany.com.ua