Усі працівники шкіл повинні пройти медичні огляди

Усі працівники шкіл повинні пройти медичні огляди

Вчора відбулася селекторна нарада "Проблемні питання здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства у навчальних закладах України" під головуванням Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та Головного державного санітарного лікаря України Сергія Риженка.

Під час наради начальники обласних управлінь освіти і науки та головні санітарні лікарі відзвітували щодо готовності шкіл до нового навчального року, а також про стан підготовки шкіл до опалювального сезону.

Сергій Риженко наголосив, що головні державні санітарні лікарі зобов'язані контролювати плани підготовки навчальних закладів до нового навчального року та не допускати жодних компромісів. Також усі працівників шкіл обов'язково повинні пройти медичні огляди.

Крім того, Державною санітарно-епідеміологічною службою визначено основні завдання, які необхідно вирішити для підготовки навчальних закладів до нового навчального року:

1)Необхідно забезпечити освітні заклади:

- холодною та гарячою проточною водою;

- безперебійною роботою каналізаційних систем;

- опаленням і створенням належного мікроклімату для учбового процесу;

- улаштуванням внутрішніх туалетів для дітей;

- організацією питного режиму, наявність питних фонтанчиків.

2)Особливу увагу необхідно приділити харчоблокам:

- справності холодильного та технологічного обладнання;

- погодженню меню з санітарно-епідеміологічною службою;

- гігієнічною підготовкою персоналу.

Під час селекторної наради Дмитро Табачник зазначив, що обласним управлінням освіти і науки необхідно звернути увагу на рекомендації Державної санітарно-епідеміологічної служби щодо підготовки та організації навчального процесу.

За даними МОЗ України