Школярі стали значно частіше хворіти, - твердять учителі та науковці
- Автор
- Дата публикации
За даними Академії медичних наук, лише близько 10 відсотків дітей на момент досягнення повноліття можна назвати абсолютно здоровими.
Теперішні школярі - набагато кмітливіші ніж їхні батьки, каже вчителька Тамара Бондарчук. Це й не дивно, адже вік більшості першокласників тепер - шість років. Втім, і хворіти сьогоднішні діти стали частіше. Педагог вважає, що наслідки Чорнобильської катастрофи - лише одна з причин цього
Тамара Бондарчук, вчитель молодших класів:
- Збільшилися кількість захворювань шлункових, погіршився імунітет дітей, багато вірусних захворювань. Буває такі випадки, коли дитина себе погано почуває, вона на уроці стає неуважною, незосередженою.
Сучасна шкільна програма заскладна для більшості дітей, - твердять психологи. Лише менше половини малюків відвідують дитячі садки, тож до школи йдуть непідготовленими. До того ж, дорослі не завжди пильно стежать за здоров'ям дітей.
Віталій Панок, НМЦ практичної психології та соціальної роботи АПН України:
- Це і харчування, це і взаємини в сім'ї, взаємини в школі, в класному колективі, в педагогічному колективі. Це і недотримання гігієнічних вимог в загально-освітніх навчальних закладах і в інших.
Поганим здоровєям школярів занепокоїлися українські науковці. Якщо діти й надалі так хворітимуть, країна залишиться без здорового майбутнього, кажуть експерти. Тому розробили низку змін у сучасній системі навчання.
Андрій Сердюк, директор Інституту гігієни і медичної екології ім.О.Марзеєва:
- В забезпеченні відповідними гігієнічними умовами в школах, в забезпеченні їх харчуванням, в забезпеченні і батьків, і дітей освітніми і медичними знаннями, як впливати, як дотримуватись свого здоров'я.
Чимало українських шкіл і нині не мають обладнаного медичного кабінету та освіченого психолога, - кажуть науковці. Тим часом, з чотирьох мільонів сьогоднішніх школярів бездоганним здоров'ям можуть похвалитися лише менше чотирьохсот тисяч.