Гроші ходять за дитиною - таку програму планує провести Кабінет Міністрів
- Автор
- Дата публикации
- Автор
"Гроші ходять за дитиною" - таку програму планує провести Кабінет Міністрів в рамках Року захисту прав людини. Зокрема, в Україні почнуть реформувати систему освіти. Особливу увагу приділять закладам для сИріт та дошкільнят. Від початку Року захисту прав дитини минуло вже три місяці. За цей час чиновники підготували лише план заходів. Однак його ще має затвердити уряд. Особливу увагу планують приділяти сиротам. На їхнє утримання цьогоріч виділили 50 мільйонів гривень із держбюджету. "Гроші ходять за дитиною" – це назва проекту Міністерства у справах сім"ї та молоді. Кошти розподілятимуть не за звичною формою розрахунку - певну суму на цілий інтернат, а окремо - на кожну дитину. За словами міністра Юрія Павленка, перед розподілом коштів спершу проведуть експеримент на Київщині, а потім - впровадять проект у масштабі держави. За новою схемою, гроші з бюджету отримуватимуть також родини, які беруть сиріт на виховання.
Юрій Павленко, міністр у справах сімї, молоді та спорту:
- Дуже важко визначити трудовим законодавством таку професію, як батьки-вихователі, бо їх робочий день складає 24 години на добу, без вихідних і без відпусток.
Окрім нової форми розрахунку, урядовці прагнуть, аби дітей у дитбудинках стало менше. Зараз у сиротинцях в середньому виховують по півтори сотні дітей. За задумом чиновників - їх має бути не більше п"ятдесяти. Однак, за словами директорки одного зі столичних дитячих будинків, зробити це зараз неможливо. Адже, по-перше - це залучення чималих коштів, а по-друге - не можна розлучати дітей, які вже стали сім’єю. Лідія Семенівна каже: заплановані заходи - ідея хороша. Але, на її думку, це передвиборний хід, а після 26 березня - навряд чи щось зміниться.
Лідія Литвиненко, директор дитячого будинку:
- Ну, слава Богу, що рік дитини буде, і є така назва, і є ідея, і є документи. Треба мати надію, що зміниться щось на краще для дітей.
У дитячому будинку «Малятко» 169 вихованців віком від 3 до 18 років. Старші діти про свої права знають, їх цьому навчили у школі. Зараз вони впевнені - держава повністю захищає їх, однак що буде після випуску із дитбудинку - точно сказати не можуть.
У плані заходів до Року захисту дитини - 22 пункти, однак наразі виконали тільки перші два. Чи буде продовжувати майбутній уряд цю програму - чи запропонує нову, це питання залишається відкритим.