Як політики покращать життя вчителів?
- Автор
- Дата публикации
Українській освіті потрібні якісні зміни. Напередодні виборів вітчизняні політики намагаються використати цей слоган для здобуття політичних дивідендів. Збільшити зарплату вчителям та позбавити вищі школи від корупції, обіцяє чи не кожна політична сила. Але як це зробити - знають не всі.
Збільшення фінансування - точка відліку в розвитку освіти. На цьому сходяться всі учасники передвиборних змагань. Поповнювати вчительські кишені кожна партія обіцяє на свій лад. Політики не бояться цифр і обіцянок. Щоправда, до конкретних законопроектів апелюють зрідка.
Напередодні виборів проосвітянськими гаслами озброїлися чи не всі політичні сили. Нічому дивуватися, кажуть аналітики, адже освітяни - ядро середнього класу і вагомий елемент електорату. Проте передвиборні програми блоків і партій здебільшого мають декларативний характер, стверджують експерти. Конкретики у програмах прагнуть і самі освітяни. Кажуть, учителів треба повертати на село пільговим житловим кредитуванням. А ще досі чекають повної комп'ютеризації українських закладів освіти.
Павло Полянський, Міністерство освіти і науки України:
- Взагалі мета освіти полягає дещо в іншому. Кошти мають спрямовуватися не на опалення порожніх шкільних приміщень, а на освіту дітей. На сьогодні ми маємо недобрий відсоток. Один компютер на 70 учнів. Мета - 1 на 15.
А пересічні громадяни до обіцянок напередодні виборів звикли. Кажуть: досягти якісних змін в освіті силами якоїсь однієї партії буде важко. Тож радять партійцям менше спекулювати цими питаннями напередодні виборів.
Збільшення зарплати - не єдина проблема освітян. Зрештою, відповідати за все доведеться тим, хто вже за місяць сформує законодавчу більшість.