Підготовка оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2010 року

Підготовка оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2010 року

В Україні залишаються актуальними проблеми стану здоров’я дітей. Щорічно серед дітей усіх вікових категорій збільшується рівень захворюваності і поширеності хвороб. Все частіше при обов`язкових медичних оглядах медики виявляють хронічні захворювання.

У такій складній ситуації державна політика у сфері охорони здоров'я спрямовується на підвищення рівня здоров'я дитячого населення. Адже саме в дитячому віці якісно організоване оздоровлення – той позитивний чинник, що впливатиме на формування здоров’я людини в майбутньому.

Основне завдання, яке ставить перед собою Міністерство охорони здоров’я України під час проведення оздоровчої кампанії, це здійснення медичного забезпечення та державного санітарно-епідемічний нагляду.

Крім того, заклади оздоровлення та відпочинку дітей і дитячі санаторно-курортні заклади закріплені за територіальними лікувально-профілактичними закладами. Це сприяє наданню невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та виїзду "швидкої" у разі необхідності.

МОЗ України задля попередження спалахів інфекційних захворювань, дотримання вимог безпечного перебування та життєдіяльності дітей в закладах оздоровлення та відпочинку доручило МОЗ АР Крим, управлінням охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій посилити контроль за дотриманням чинного законодавства з питань оздоровлення та відпочинку дітей. Зокрема це стосується безвідмовної негайної госпіталізації дітей з підозрою на хворобу та хворих на інфекційні хвороби і надання їм безплатної медичної допомоги згідно з протоколами, затвердженими Міністерством охорони здоров`я.

Крім того, Головний державний санітарний лікар України видав постанову від 17 липня 2009 року № 16 «Про посилення медико-санітарного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей», якою передбачено вжити ряд заходів для покращання роботи з організації та відпочинку дітей влітку.

На міжвідомчих робочих нарадах з питань проведення оздоровчої кампанії неодноразово озвучувалась пропозиція внесення змін до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Пропонувалось також зменшити тривалість оздоровчої зміни, щоб зробити дешевшими путівки і щоб більше дітей могли оздоровитись за рахунок коштів фонду соціального страхування.

Та МОЗ України категорично заперечує зменшення тривалості оздоровчої зміни, зважаючи на те, що протягом коротшого терміну за 21-26 днів діти не отримають оздоровчого ефекту. Таким чином, можна збільшити кількість дітей, які перебуватимуть у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, проте оздоровчого ефекту досягнуто не буде.

За статистичними даними, в 3 рази у порівнянні з 1995 роком збільшилася кількість закладів оздоровлення та відпочинку (з 5,9 до 17,4 тис.). Для відпочинку дітей стали відкриватися наметові табори, кількість яких за десять років зросла у два рази (153 до 390). Однак, за рекомендаціями лікарів наметові табори можуть використовуватися лише для відпочинку дітей старше 12 років, здоров`я яких відноситься до І або ІІ груп (абсолютно здорові або з функціональними відхиленнями у стані здоров`я).

МОЗ України акцентувало увагу Міносвіти на необхідності вирішення питання щодо збільшення тривалості роботи пришкільних таборів і таборів праці та відпочинку і забезпечення її на рівні не менше 8 годин на день (для повноцінного відпочинку, що включає денний сон).