В українських малюків значно побільшало шансів позбутися страшного діагнозу глухота

В українських малюків значно побільшало шансів позбутися страшного діагнозу глухота

В українських малюків значно побільшало шансів позбутися страшного діагнозу "глухота"

Унікальну операцію почали робити у Дніпропетровську. За кордоном подібне хірургічне втручання активно практикують із кінця 90-х, у нас лише 2 роки тому його опанували київські фахівці, проте черга до них - вишикувалася на десятиліття вперед.

Для п”ятирічної Даринки та її мами почалось нове життя. Після кількох перенесених інфекцій дівчинка втратила слух, на неї чекали спецінтернат та інвалідність.

Кілька тижнів тому Даринці хірурги вшили імплантат, який тепер виконуватиме усі функції здорового вушка. Раніше задля цього дівчинку довелось би везти в європейські клініки, або ж у столицю, проте там черги на десятиліття вперед. В інших містах операції не практикували здебільшого через вартість імплантату.

На Дніпропетровщині такі операції обіцяє фінансувати регіональна влада. На кожну тисячу малюків в області народжується один глухий. Щороку це 30-40 дітей.

Після вшивання імплантату на малюка чекає один-два роки реабілітації, після якої він нічим не відрізнятиметься від здорових однолітків. Єдине обмеження – операцію треба зробити до 6 років, адже пізніше втрачається можливість розвинути мовлення. Таких щасливчиків, як Даринка, у Дніпропетровську нині четверо – свій перший у житті звук вони почують вже за тиждень.

1plus1.tv