Реєстр потенційних усиновлювачів, опікунів та людей, які хочуть утримувати дитбудинок сімейного типу - почали створювати у Дніпропетровську

Реєстр потенційних усиновлювачів, опікунів та людей, які хочуть утримувати дитбудинок сімейного типу - почали створювати у Дніпропетровську

Але довірять дітей далеко не усім: після перевірок матеріального стану, психічного та наркологічного здоров"я - дорослі мають сісти за парти.

У цей дитячий будинок всиновлених дітей повертали двічі. В обох випадках дорослі виявились неготовими до ролі батьків. Дітей же після психологічного шоку приводили до тями кілька років.

Цього б не сталося, кажуть вихователі, якби перед усиновленням потенційні батьки пройшли тести на здатність спілкуватися з дитиною, знаходити компроміс між своїми та її інтересами. Іноземні всиновителі вчаться цього задовго до появи у родині сироти.

Всі, кого внесуть до реєстру, проходитимуть піврічний тренінг. Поки потенційні батьки опановуватимуть науку виховання, фахівці вивчатимуть їхню поведінку, звички, моральні якості та мотиви всиновлення чи організації дитбудинку сімейного типу. Бо з цим також є проблеми. В селах виховання сиріт іноді сприймали як можливість отримати дешеву робочу силу. А у місті – як спосіб заробити.

Зараз у реєстрі 13 осіб, які хочуть створити дитбудинки сімейного типу. Якщо хоча б половина з них пройде всі необхідні тести, чиновники вважатимуть це перемогою. За рік родини знаходять близько 200-т дніпропетровських сиріт. Директори дитбудинків підрахували – якби на кожні 100 сімей в області припадало хоча б 2 усиновлення, проблема сирітства зникла б.

1plus1.tv