Щодо перевірки умов утримання й виховання дітей у сім’ях, яким виплачується державна допомога при народженні дитини

Щодо перевірки умов утримання й виховання дітей у сім’ях, яким виплачується державна допомога при народженні дитини

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко підписав наказ "Про здійснення вибіркового обстеження умов утримання й виховання дітей у сім’ях, яким виплачується державна допомога при народженні дитини".

Наказом передбачено здійснення структурними підрозділами Міністерства на місцях вибіркового обстеження умов утримання й виховання дітей у сім’ях, яким виплачується державна допомога при народженні дитини. Інформаціїя про результати проведених обстежень такий сімей подаватиметься за встановленою формою раз на півріччя - до 20 липня та до 20 січня.

З результатами обстеження мають бути ознайомлені соціальні інспектори органів праці та соціального захисту населення, якщо виявлені факти нецільового використання державної допомоги при народженні дитини.

Так само мають бути поінформовані фахівці із соціальної роботи з сім'ями щодо реалізації соціального супроводу сім’ї та здійснення соціальної опіки тощо.

Наказ розроблено з метою запобігання появам кризових ситуацій у сім’ях з дітьми та на виконання пункту 3 розділу 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 за № 1751.