Львівські діти лікувалися від туберкульозу в приміщенні, в якому 50 років не проводився ремонт

Автор
Львівські діти лікувалися від туберкульозу в приміщенні, в якому 50 років не проводився ремонт

Сьогодні, 2 березня, у Львові на вул. Замарстинівській, 274 відкрили після капітального ремонту дитяче стаціонарне протитуберкульозне відділення комунального закладу Львівської обласної ради медичного об’єднання (КЗЛОР МО) «Фтизіопульмонологія». Про це повідомляє інтернет-видання Zahid.net.

Останній ремонт у відділенні, яке є єдиним в області, де проходять лікування діти, було проведено 1958 року. У 2006 році після візиту міського голови Львова Андрія Садового було прийнято рішення про проведення тут капітального ремонту та реконструкцію стаціонарного корпусу цієї установи. Реконструкція тривала упродовж 2007-2009 років. За цей час тут підсилено фундамент, добудовано сходову клітку, проведено повну заміну інженерних комунікацій, сантехніки, електротехнічних мереж, обладнання, заміну вікон та дверей, утеплення та оздоблення фасаду. На це з бюджету міста витрачено 3,43 млн грн.

"Коли я 2006 року приїжджав сюди, це була велика шевченківська хатка, тут були складні умови. Ми фактично заново відбудували цей об’єкт. Найближчим часом тут буде обладнано дитячий майданчик, встановлено тенісний стіл. Ми звернемось до меценатів, щоб вони скерували кошти, аби перебування дітей тут було цікавим, щоб вони могли навчатися і корисно відпочивати під час лікування", – наголосив присутній на відкритті стаціонару Андрій Садовий.

Як розповів головний лікар КЗЛОР МО "Фтизіопульмонологія" Йосип Дідик, залежно від пори року, наповненість стаціонару змінюється. Курс лікування, який проходять діти, триває від 6 до 9 місяців, залежно від форми захворювання у дитини. "На медикаментозне лікування у день на хворого витрачають від 10 грн, на харчування – 15 грн разом з тим, з початком нового навчального року у нас буде відкрито санаторну школу, однак у нас працює вчитель-вихователь, тому заняття тривають постійно, щоб діти могли продовжувати навчання і тут", – розповів Йосип Дідик.

Крім того, з 2001 по 2005 року у стаціонарі було проведено реконструкцію пральні з надбудовою другого поверху, збудовано нову котельню, встановлено сучасне енергоощадне обладнання, прокладено теплотрасу з попередньо ізольованих труб, проведено ремонт дахів стаціонару та харчоблоку. На це використали 1,021 млн грн.

У стаціонарі працює 55 осіб, є 690 ліжкомісць, він виконує функцію обласного медичного закладу. За час функціонування відділення в ньому пройшли лікування близько 3 000 дітей зі Львова та області, щорічно в середньому стаціонарне лікування проходить 150 дітей.