Дітей, які не вміють на тривалий час сконцентрувати свій погляд, віднині зможуть лікувати у Тернополі

Автор

У Тернопільській обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція за підсумками Всеукраїнської акції «Серце до серця» та передача приладу для визначеня рефракції ока обласній дитячій лікарні.

У прес-конференції взяли участь начальник головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту ОДА Володимир Гульовський, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Наталія Найчук, регіональний керівник Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Володимир Заверуха та головний обласний офтальмолог Анжела Мойсеюк.

Володимир Гульовський відзначив, що минулого року в акції взяли участь близько 500 волонтерів-членів молодіжних і дитячих громадських організацій, учнів і студентів, які зібрали понад 138 тис. грн, що є найбільшим показником за весь час проведення акції. Наприклад, у 2008 році було зібрано 57 тис. грн., у 2007 – 11 тис. грн. За кількістю зібраних коштів Тернопілля займає 5-6 місце в Україні, однак у співставленні до кількості населення регіону ми займаємо друге місце після Одеси.

Начальник головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту ОДА подякував і волонтерам, і громадським організаціям, і засобам масової інформації, і районам, які цьогоріч вперше серйозно спрацювали, підтримавши акцію «Серце до серця».

Регіональний керівник Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Володимир Заверуха повідомив присутніх, що цього року в Україні благодійна акція «Серце до серця» відбудеться вп’яте. З 3 по 23 травня, під час проведення благодійних концертів, різноманітних конкурсів, змагань та ігротек збиратимуться кошти для дитячих неонатальних центрів.

Він висловив упевненість, що Тернопілля у 2010 році збере на потреби медицини близько мільйона гривень. Для виконання цього завдання Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» шукатиме волонтерів серед студентів, співпрацюватиме з радою церков при облдержадміністрації тощо, проситиме ЗМІ більше уваги приділяти благодійній акції.

Що стосується передачі приладу для визначеня рефракції ока обласній дитячій лікарні, то головний обласний офтальмолог відзначила, що на диспансерному обліку в області перебуває близько 6 тисяч дітей з аномаліями рефракції. А цей прилад конче потрібен особливо для малолітніх дітей, які не вміють на тривалий термін сконцентрувати свій погляд.