Перспективи розвитку сімейних форм опіки щодо дітей-сиріт з особливими потребами

Перспективи розвитку сімейних форм опіки щодо дітей-сиріт з особливими потребами

У Львові нещодавно відбулася конференція «Перспективи розвитку сімейних форм опіки щодо дітей-сиріт з особливими потребами». Конференція пройшла в навчально-реабілітаційному центрі «Джерело». Це підсумкова конференція за проектом «Перспективи розвитку сімейних форм опіки щодо дітей-сиріт з особливими потребами», який проводиться за підтримки Посольства Канади в Україні.

На конференції обговорювалися можливості та перспективи покращення життєдіяльності неповносправних дітей в інтернатних закладах, питання соціального супроводу дітей-сиріт з особливими потребами, особливості виховання дитини з функціональними обмеженнями у прийомній сім’ї, важливості партнерської співпраці батьків та фахівців тощо.

У ході реалізації проекту «Перспективи розвитку сімейних форм опіки щодо дітей-сиріт з особливими потребами» видано і поширено плакати та буклети за цією тематикою, виготовлено документальний фільм «Віднайдені діти», який і було презентовано на конференції. За проектом, у центрі «Джерело» реалізовується програма підтримки та супроводу для таких дітей та їх родин.

У конференції взяли участь перший секретар посольства Канади в Україні Гійом Легро, депутати Львівської обласної та міської рад, представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, управлінь і відділів освіти і науки, закладів охорони здоров’я, представники громадських організацій та церковних структур, прийомні батьки та батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Сьогодні в Україні спостерігається тенденція збільшення кількості дітей з проблемами здоров’я. Станом на 1 січня 2010 р. у Львові налічувалася 2331 дитина з обмеженими фізичними можливостями.

Наразі у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях Львівської області виховуються 11 дітей вказаної категорії.

за даними Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту