Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Верховна Рада не прийняла соціально важливі зміни до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. Про це повідомила журналістам Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова після засідання у Верховній Раді.

За її словами, проектом Закону України „Про внесення змін до статті 7 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, ініційованим Урядом, передбачалося не позбавляти такі сім’ї права на призначення допомоги на наступний термін, навіть якщо вони не надали повну інформацію про свої доходи.

Урядовець поінформувала, що на сьогодні більша частина сімей, які отримують соціальну допомогу, є багатодітними, і за щоденними клопотами по догляду за дітьми батьки інколи забувають надати повну інформацію про свої доходи. Розмір допомоги при цьому може змінитися лише на кілька гривень. Але відповідно до чинного законодавства при виявленні таких фактів батьків позбавляють допомоги на наступний термін – 6 місяців. Тобто півроку багатодітні родини залишаються без допомоги.

„На наше переконання це несправедливо і неправильно по відношенню до таких сімей. Адже при цьому насамперед страждають діти. Тому Уряд і ініціював прийняття такого рішення, яке дозволило б оминути ці бюрократичні перепони, і сім’ї продовжували б отримувати належну їм соціальну допомогу”, - зазначила Міністр. При цьому вона зауважила, що у 2009 році допомогу було призначено 252 тисячам сімей.

„Наша мета – допомогти тим, хто реально потребує допомоги від держави. І якщо людина помилилася або чогось не знала, то не треба її позбавляти цієї допомоги на місяці. Вона повинна її одержувати! Але якщо хтось приховує свої доходи навмисно - за принципом, що зайва копійчина від держави ніколи не завадить, то подібні випадки будуть і повинні розглядатися у судовому порядку. Таких „кмітливців” потрібно змушувати повертати незаконно отримане. Зокрема, у 2009 році органами праці та соціального захисту населення виявлено близько 900 таких випадків”, - наголосила Людмила Денісова.

Тож, на переконання Міністра, внесення змін до статті 7 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” є вкрай нагальним і необхідним. Цього очікують чимало малозабезпечених сімей. На жаль, народним депутатам, як виявилося, це зовсім байдуже. Вони сьогодні не підтримали законопроект навіть у першому читанні, а направили документ на повторне перше читання. Коли до нього повернуться – велике питання. Адже законопроект лежить у профільному Комітеті ще з вересня 2009 року.

Людмила Денісова вважає, що подібні дії красномовно засвідчують лише одне: незважаючи на інтереси малозабезпечених громадян України, Партія регіонів та їх нові прихильники у Парламенті вирішили саботувати цей законопроект з єдиної причини – тому що він був підготовлений і поданий чинним Урядом.

Водночас Людмила Денісова висловила сподівання, що, зрештою, здоровий глузд переможе і законопроект буде неодмінно прийнято. А це станеться тоді, коли політична доцільність перестане бути головним фактором при прийнятті законодавчих актів.

за даними Міністерства праці та соціальної політики України