МНС та Представництво ЮНІСЕФ у Проекті «Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля».

МНС та Представництво ЮНІСЕФ у Проекті «Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля».

Щойно у Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Міністр Володимир Шандра та Голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо обговорили питання співробітництва у рамках проекту «Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля».

Проект фінансується Європейським Союзом і реалізується в Україні та Республіці Білорусь із 2009 до 2011 року. Він спрямований на забезпечення сталого розвитку місцевих громад на постраждалих від Чорнобильської катастрофи територіях шляхом навчання місцевих медичних працівників і надання базового медичного рятувального обладнання, створення центрів для покращення доступу сімей із дітьми до медичних, соціальних та інформаційних послуг. Вартість проекту в Україні складає понад один мільйон доларів. «Ми сподіваємося, що результатом реалізації проекту буде покращення надання первинних медичних послуг матерям, дітям та підліткам, а також якості консультування батьків із питань догляду, харчування і розвитку дитини на постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи територіях», – зазначив очільник МНС.

За словами В.Шандри, МНС України та ЮНІСЕФ плідно співпрацюють із 2008 року, представники Міністерства брали участь у проекті ЮНІСЕФ «Факти для Життя» і спільному проекті агенцій ООН «Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля». На думку Міністра, таке співробітництво є важливою складовою в сфері мінімізації наслідків найбільшої за всю історію людства радіоекологічної катастрофи. «Наслідки Чорнобиля будуть, щонайменше, кілька десятиліть впливати на постраждале населення, в першу чергу, дітей. Тому МНС України надзвичайно зацікавлене у розвитку співробітництва з ЮНІСЕФ за проектом «Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля», – наголосив В.Шандра.

Своєю чергою, Голова ЮНІСЕФ в Україні Ю.Мокуо подякувала українському МНС за співпрацю та виявила бажання відвідати ЧАЕС, зону відчуження та всі радіаційно-забруднені області, на які розповсюджується дія Проекту.

За підсумками зустрічі прийнято рішення створити Наглядову Раду та Комітет керування Проектом, а також на початку березня провести в МНС офіційне відкриття Проекту «Забезпечення потреб здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля». Крім того, сторони дійшли згоди щодо розробки спільної глобальної програми співпраці між МНС і Представництвом ЮНІСЕФ, яка охоплюватиме багато напрямків, зокрема, і підтримку заходів МНС, пов’язаних із вихованням дітей та підлітків.

«Є багато спільних напрямків, за якими ми могли б співпрацювати та розвивати наші відносини на довгостроковій основі, адже наша робота дозволить реалізувати нові, сучасні проекти, спрямовані на покращення життя дітей і сімей на всій території України, особливо на територіях, що постраждали від Чорнобильської катастрофи», – переконаний В.Шандра.