34% молочних консервів для дитячого харчування не відповідають стандартам якості

34% молочних консервів для дитячого харчування не відповідають стандартам якості

Протягом 2009 року служба державного нагляду Держспоживстандарту України перевірила на відповідність вимогам стандартів, норм і правил 163,8 туб молочних консервів для дитячого харчування (1 туб – 1000 умовних банок консервів, вага однієї умовної банки становить близько 350 г) загальною вартістю 631,8 тис. грн. З них не відповідало вимогам нормативної документації (НД) 56,27 туб продукції вартістю 225,75 тис. грн. (34,3 % перевіреної продукції). На 21 із перевірених за 2009 рік 40 підприємств були встановлені порушення.

Найбільш поширеними порушеннями були невідповідність фізико-хімічних та органолептичних показників, а також – правил маркування споживчого пакування.

Так, під час перевірки продукції виробника з Харківської обл. у незбираному згущеному молоці з цукром було виявлено діоксид титану в кількості 2,6 мг/кг, що не передбачено НД. У іншій партії незбираного згущеного молока з цукром був виявлений діоксид титану в кількості 57,8 мг/кг. Перевірені партії продукції були утилізовані. За виявлені порушення на виробника було накладено штраф у розмірі 100 % вартості продукції (3,381 тис. грн.). Директора підприємства притягнено до адміністративної відповідальності.

Під час перевірки одного з підприємств гуртової торгівлі на Луганщині було виявлено реалізацію згущеного вареного молока «Іриска» виробника Миколаївської обл. та згущеного карамелізованого молока з цукром «Аліска» виробника Вінницької обл., яке не відповідало вимогам НД за маркуванням споживчого пакування (нечітка дата виготовлення продукту, відсутній номер партії виробництва). За результатами перевірки до підприємств застосовані штрафи в розмірі 249 грн. і 375 грн. відповідно. Реалізація цієї продукції була заборонена.

В цілому за результатами державного нагляду протягом 2009 року було заборонено реалізацію 16 партій продукції у Черкаській, Херсонській, Харківській, Полтавській, Київській, Львівській, Кіровоградській, Запорізькій, Івано-Франківській, Донецькій областях та в АР Крим; видано 3 приписи про заборону реалізації всієї продукції на підприємствах Херсонської, Харківської та Полтавської областей.