«Християнська етика в українській культурі» як шкільний предмет

«Християнська етика в українській культурі» як шкільний предмет

Більшість батьків позитивно оцінює вплив курсу «Християнська етика в українській культурі» на виховання особистих якостей дитини. Про це йдеться у результатах дослідження Центру моніторингу столичної освіти щодо результатів запровадження експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі». Дослідження було проведено у 121 навчальному закладі м. Києва В анкетуванні брали участь вчителі та батьки учнів молодших класів. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

На думку батьків, уроки найкраще сприяють формуванню у дітей таких чеснот, як доброта, совість, милосердя, повага до батьків, учителів, старших людей, турбота про рідних. Заняття з християнської етики сприяють розвитку у дітей мислення, зв’язного мовлення, пам’яті, інтересу до знань, естетичних смаків, творчих здібностей.

«Переважна більшість батьків проявляє зацікавленість змістом курсу – 92% анкетованих зазначили, що вони обговорюють зі своїми дітьми тексти, подані в підручнику і діляться своїми думками щодо прочитаного. Вони відмічають, що теми курсу дають знання з історії християнства, культури, етики і мистецтва, мови, природознавства і географії народознавства, довкілля. Позитивний вплив на виховання дітей настільки очевидний, що 72% батьків чотирикласників бажають, щоб діти вивчали цей курс і у наступних класах», – розповів про результати опитування заступник голови КМДА Віталій Журавський.

Він підкреслив, що таким чином, на підставі анкетування можна зробити висновок про загалом позитивне ставлення громадськості до запровадження курсу «Християнська етика в українській культурі» у столичних школах.

«Мешканці столиці належать до багатьох релігійних конфесій, але загальна гуманістична та культурно-просвітницька спрямованість програми нового предмету зацікавлює людей все більше. Це наштовхує на думку про доцільність подальшого впровадження його вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах. Християнська етика несе в собі те найблагородніше, що має бути властиве в душі, серці, думках і вчинках кожної порядної людини», – додав Віталій Журавський.

Він повідомив, що порівняно з результатами попереднього дослідження, яке проводилось у 2007 році, є постійна тенденція до збільшення кількості школярів, які відвідують заняття з «Християнської етики в українській культурі». Три чверті батьків відзначили, що, на їхню думку, дітям подобається вивчати цей курс, і вони б хотіли, аби цей предмет був обов’язковим.