Експерти Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ - щодо визначення вартості попередження передачі ВІЛ від матері до дитини

Експерти Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ - щодо визначення вартості попередження передачі ВІЛ від матері до дитини

Відбулася зустріч фахівців Міністерства охорони здоров'я України з місією експертів Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ. Головною метою візиту місії є робота щодо визначення вартості попередження передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД) та тестування, догляду, лікування дітей з ВІЛ-інфекцією в Україні.

Участь в зустрічі взяли Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Р. Моісеєнко, начальник Відділу міжнародних зв'язків та євро інтеграції Ж. Цинілова, заступник Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам О. Єщенко, представник Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Юкіо Мукуо, спеціаліст з економіки охорони здоров'я Інституту громадського здоров'я, епідеміології та розвитку (Франція) доктор Хапса Тур, заступник директора національного центру з питань жінок та дітей (CDC) проф. Лінхонг Ванг, керівник проектів (штаб-квартира ЮНІСЕФ, США) Рагіні Датт та ін.

Як зазначила Хапса Тур, визначення вартості одиниці послуг, що надається в рамках профілактики, лікування та супроводу ВІЛ-інфікованих матерів та немовлят, допоможе назвати обсяги необхідного фінансування для покриття потреб в державі. Для подібних досліджень центральним офісом Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ розроблені чіткі критерії до країн, як то: географічне розташування, показник ВВП, епідемічна ситуація в країні, ефективність роботи відповідних служб тощо.

Робота міжнародних експертів проходитиме безпосередньо в чотирьох медичних закладах України, які визначать в профільному міністерстві. Йдеться про супровід ВІЛ-інфікованих матерів від моменту їх звернення до жіночої консультації, протягом протікання вагітності, під час пологів, лікування АРВ-препаратами в до- і післяпологовий період, догляд педіатричної служби за дітьми до 2 років. Крім того, Рагіні Датт підкреслила, що складання кошторису допомоги для попередження передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД) та тестування, догляду, лікування дітей з ВІЛ-інфекцією допоможе уряду України в процесі формування бюджетних коштів на охорону здоров'я України.

Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Р. Моісеєнко підтвердила зацікавленість міністерства в подібних дослідженнях та готовність визначити жіночі консультації, центри СНІДу, пологові будинки, дитячі поліклініки в кількох містах, які братимуть участь в дослідженні. Протягом двох тижнів триватиме робота, після чого міжнародні експерти зроблять звіт, який згодом ляже в основу глобального звіту ЮНІСЕФ.