Дитячі сімейні будинки б’ють на сполох: у них закінчуються кошти на утримання дітей

Сталося це після зміни принципу фінансуванння: раніше ці дитбудинки підтримувала місцева влада, а тепер гроші має виділяти держава з центрального бюджету. Через нові приниципи роботи вихователі мають інші проблеми. Наприклад, тепер всиновлювати дітей у будь-якому регіоні країни можна будe лише за згодою Києва.

У родині Котляр - шестеро прийомних дітей, і стільки ж своїх, тільки вже дорослих, які живуть окремо і самі заробляють на прожиття. А от з утриманням прийомних дітлахів у батьків нині проблеми. Вже півтора місяця, відколи фінансування таких закладів перевели із місцевих бюджетів до державного, у будинку сімейного типу не отримували ані копійки.

Котлярі роблять усе, щоб діти проблем із фінансами не відчули: аби прогодувати їх, витрачають заощаджені гроші, продають мед та молоко від власної корови, та ще друзі допомагають. От тільки цукерок чи фруктів купити не взмозі. До того ж свідомі - у такому режимі протягнуть не більше двох тижнів.

Півторамісячна відсутність фінансування, стверджують у будинках дітей сімейного типу, б’є не так по дітях, як по батьках. Наприклад, вихователька Куп’янського дитбудинку через непевність - чи зможе нагодувати дітей завтра - у передінфарктному стані опинилася на лікарняному ліжку. Окрім того, зі зміною джерела фінансування внесли поправки й до процедури усиновлення. Тепер вона буде значно тривалішою, адже дозвіл на це нині дає не місцева влада, а столичні інстанції.

//1plus1.tv/tsn_news