Дитячі листи до св.Миколая розвішують на спеціальному деревці

Дитячі листи до св.Миколая розвішують на спеціальному деревці

У Львівському храмі Святої Євхаристії віряни встановили символічне деревце. На ньому розмістили листи вихованців одного з інтернатів з проханнями до святого.

120 листів між парафіянами розійшлися за кілька годин. І нині у церкві вже зібрали подарунки для діток. Настоятель храму отець Інокентій каже – справами милосердя люди виявляють свою доброту й віру. Так чинив єпископ Мир Ликійських Миколай у четвертому столітті, так мусять робити люди у двадцять першому.

О. Інокентій Волошин, священик УГКЦ: «Святих нам церква ставить як взірець, що вони будучи людьми, такими як ми, здобулися на цю святість. І тому ми до них молимося, щоби за їхнім посередництвом легше було прийти до Господа Бога»

Люди повинні робити приємні сюрпризи не лише своїм рідним та близьким. Святий Миколай насамперед допомагав тим, хто був у потребі. Нині це сироти, вихованці інтернатів, багатодітні родини. Їм не потрібно дорогих іграшок. Часто діточкам бракує нового пальто, книжки чи навіть зошита або щоденника. Гроші на подарунки дають підприємці, а речі збирають по школах та університетах.

Юрій Ліниця, школяр: «В мене є менший брат і він мені підказав, і мама підказала і тато, і я вирішив купити щоденники, зошити, щось їм до школи. Щоденники для хлопців і для дівчат. Бо не попадеться дівчині щоденник з футболістом, треба їм з якимось ляльками. А хлопчикам з машинкою, футболістами.»

Напередодні свята вже дев’ятий рік поспіль у Львові діє фабрика святого Миколая. На цьому незвичному підприємстві волонтери пакують зібрані подарунки. Кажуть – є чимало одягу, іграшок та солодощів. До якості речей зауважень немає: вони або нові, або у доброму стані. Тепер упродовж тижня їх розфасують дітям залежно від віку і статі. А в ніч перед Миколаєм рознесуть по домівках.

Галина Левчук, волонтер: «Списки нам подають соціальні служби, школи, навчальні заклади. Деякі люди просто телефонують і кажуть, що в них по сусідству така-то дитина. І дають адресу і ми до них приходимо»

По всій Україні десятки громадських та релігійних організацій готують подарунки від Миколая. Вони закликають людей не лише долучатися до їхніх акцій, а й організовувати їх самим. На сюрпризи чекають не лише діти, а й дорослі. Часто поза увагою залишаються хворі чи люди похилого віку. Вони не менше за дітей радітимуть увазі. Святий Миколай шукає послідовників