Дитячо-юнацькі спортивні школи України отримують вищі категорії

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту вже надані вищі категорії 108 дитячо-юнацьким спортивним школам України. Про це поінформував очільник відомства Юрій Павленко. Він уточнив, що надання категорій відбувається в рамках реформи ДЮСШ, яку здійснює Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Як зазначив Юрій Павленко, найбільше ДЮСШ отримали вищі категорії в Донецькій – 14 шкіл, Запорізькій, Львівській, Дніпропетровській – по 12 шкіл, Миколаївській – 9, АР Крим – 8 та Одеській області – 6.

Також вищі категорії присвоєно дитячо-юнацьким спортивним школам в інших областях України: у Вінницькій, Луганській, Харківській – по 4, Волинській, Сумській, Івано-Франківській – по 3, Закарпатській, Чернівецькій – по 2, а також Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій, Черкаській областях та в місті Севастополі – по 1.

«Надання відповідних категорій дитячо-юнацьким спортивним школам дозволить вдосконалити їх роботу, зробити її ефективною, покращити навчально-тренувальний процес, зробити якіснішою підготовку спортивного резерву для збірних команд України», - наголосив Юрій Павленко.

Окрім того, за словами Міністра, присвоєння категорій спортивним школам створить можливості для заохочення тренерів, які ефективно працюють, надбавками до заробітної плати, допоможе утримати в ДЮСШ висококваліфіковані кадри.

Юрій Павленко уточнив, що дитячо-юнацьким спортивним школам, відповідно до Положення про ДЮСШ, присвоюється одна із трьох категорій: перша, друга та вища. Питання про надання вищої категорії спортивній школі вирішує Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту за поданням Республіканського комітету з фізичної культурі та спорту АР Крим, структурних підрозділів з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Перша та друга категорії надаються ДЮСШ структурними підрозділами з фізичної культури та спорту органів місцевого самоврядування.

«Відповідні категорії спортивним школам надаються на чотири роки. Після закінчення терміну категорія може бути підтверджена або змінена, якщо робота ДЮСШ не відповідає критеріям, які прописані в Положенні, що регулює їх діяльність», - зазначив Міністр.

За словами Юрія Павленка, на цей час спеціально створена при Міністерстві комісія опрацьовує матеріали ще понад 70 ДЮСШ.

Міністр нагадав, що загалом в Україні працюють 1697 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких фізичною культурою і спортом займаються майже 724 тисячі дітей та підлітків. Це становить 13,5 відсотка учнів та студентської молоді України віком від 6 до 18 років (у 2007 році цей показник становив 11,3%).