137 дітей підібрали на вулицях Тернополя
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Як розповів начальник служби у справах дітей ТОДА Степан Герасимів, на реалізацію заходів, передбачених місцевими програмами подолання дитячої безпритульності та бездоглядності у 2009 році було виділено 701,4 тис. грн.
Для порівняння: у 2006 році - 79,1 тис. гривень, у 2007 році – 170 тис. гривень, у 2008 році – 1 млн. 456 тис. гривень.
З початку 2009 року проведено понад 1040 рейдів, під час яких виявлено і надано соціально-правовий захист 792 дітям, які опинилися в надзвичайних та складних умовах життя. Найбільше у Тернопільському (161 дитині), Зборівському (76), Шумському (64) та Чортківському (59) районах.
Із загальної кількості виявлених дітей 137 – були вилучені з вулиці, 109 – з розважальних закладів, 84 – з сім’ї, 80 – з комп’ютерних клубів.
Заходами служб у справах дітей, інших суб’єктів профілактичної правовиховної роботи на місцях 271 дитину повернено у біологічну сім’ю, 56 – до навчальних закладів, 58 дітей влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації, 26 – у заклади охорони здоров’я.
З початку року 112 дітям, які потрапили у складні життєві обставини, надано соціально-правовий захист та допомогу в закладі.
З метою забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх службами у справах дітей проведено перевірки на 104 підприємствах, установах та організаціях різних форм власності, на 17 з них виявлено порушення.
«З урахуванням гостроти і актуальності проблеми соціального сирітства серед дітей, пов’язаної з масовими виїздами батьків за межі України та їх тривалою відсутністю службами у справах дітей на місцях сформовано банки інформації про таких дітей, в яких перебувають 3212 соціальних сиріт», - розповів Степан Герасимів.
Він також повідомив, що службами у справах дітей спільно з органами опіки та піклування розглянуто 242 заяви з питань захисту житлових та майнових прав дітей. Виявлено 8 випадків порушення прав дітей. За результатами перевірок службами направлено 2 позови до суду, 2 справи передано до прокуратури. Всього захищено права 241 дитини.
Говорячи про протидію насильству щодо дітей, Степан Герасимів повідомив, що з початку року службами у справах дітей на місцях було виявлено 25 випадків вчинення таких протиправних дій. На обліку служб перебуває 41 дитина (32 сімей), яка зазнала насильства. Сформовано банк даних сімей, де існує загроза вчинення насильства щодо дітей, в якому перебувають 28 сімей, в яких виховуються 74 дитини. За неналежне виховання дітей (ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення) до адміністративної відповідальності притягнуто 530 батьків.
За даними служб у справах дітей в області проживають 1224 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (306 та 918 відповідно).
З початку року службами у справах дітей було виявлено, встановлено відповідний правовий статус, поставлено на первинний облік та влаштовано 146 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Проводиться робота щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З початку року усиновлено 10 дітей, з них: громадянами України – 8, іноземними громадянами – 2. В регіональному банку даних перебувають 282 дітей, які підлягають усиновленню та 27 кандидатів в усиновлювачі.
Впродовж звітного періоду службами у справах дітей спільно з органами опіки і піклування 134 дитини влаштовано у сім’ї опікунів та піклувальників. Всього в області 744 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, перебувають під опікою або піклуванням громадян, що становить 60,5 % від загальної кількості дітей даної категорії.
В області створені та функціонують 8 дитячих будинків сімейного типу і 86 прийомних сімей, в які на виховання та спільне проживання передано 167 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 13,6 % від загальної кількості дітей даної категорії (майже вдвічі більше від загальнодержавного показника).
З метою підвищення ефективності діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо виконання обласної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки, колегія облдержадміністрації рекомендувала голові ОДА доручити службі у справах дітей облдержадміністрації, районним державним адміністраціям, виконкому Тернопільської міської ради провести обстеження умов проживання та виховання дітей з кризових соціальних категорій, в першу чергу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими можливостями, дітей, які виховуються у функціонально-неспроможних, багатодітних сім’ях.
Рекомендовано також посилити контроль за змістом діяльності культурно-розважальних закладів, комп’ютерних клубів тощо, встановленням часових обмежень щодо самостійного відвідування таких закладів дітьми, в тому числі під час занять у навчальних закладах.