Через несвоєчасність централізованого постачання вакцин діти не отримують обов'язкові профілактичні щеплення

Автор
Через несвоєчасність централізованого постачання вакцин діти не отримують обов'язкові профілактичні щеплення

Аби забезпечити належний рівень надання медичної допомоги населенню, поліпшити матеріально-технічний стан лікувальних установ, удосконалити систему охорони здоров’я матері та дитини, реформувати первинну медико-санітарну допомогу на засадах загальної практики сімейної медицини в краї залучаються додаткові позабюджетні кошти, розширюється ліжковий фонд, оснащуються та доукомплектовуються лікарські амбулаторії та ФАПи.

Зокрема, у поточному році галузь охорони здоров’я профінансована на 360,7 млн. грн., додатково залучено майже 26 млн. грн. Загальна потужність ліжкового фонду складає 8 тис. 24 ліжка. Триває робота з впровадження сімейної медицини – збільшилися відсоток населення, яке обслуговується на засадах загальної практики сімейної медицини, та кількість установ, що надають допомогу на засадах сімейної медицини.

Відзначається і покращення демографічної ситуації – за дев’ять місяців нинішнього року народилося 8 тис. 357 буковинців, що на 0,3%, більше, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас, проблемним питанням залишається виконання обсягів профілактичних щеплень дітям. Через несвоєчасність централізованого постачання вакцин утримується низький відсоток проведення профілактичних щеплень.

З метою впровадження сучасних перинатальних технологій в пологових будинках Чернівців, Сторожинецькій центральній районній лікарні працює проект USAID. На базі акушерських відділень Глибоцької, Новоселицької, Кіцманської, Заставнівської центральних районних лікарень упроваджено проект “Здоров’я матері та дитини”. Триває реконструкція відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні.

Покращення фінансування протитуберкульозних закладів дозволило зменшити показник захворюваності всіма формами туберкульозу, а забезпеченість хворих протитуберкульозними препаратами становить 100%. Для вирішення питання будівництва обласного протитуберкульозного диспансеру, кошторисною вартістю 300 млн. грн., у заміській зоні відведено земельну ділянку, проте для проектування та будівництва необхідне залучення коштів державного бюджету. Про це йшлося під час колегії обласної державної адміністрації.