23 % дітей відзначають, що їхнє право на якісну медичну допомогу порушується

23 % дітей відзначають, що їхнє право на якісну медичну допомогу порушується

Половина дітей України вважає, що право на вільне висловлювання своєї думки, власні погляди та переконання порушують найчастіше. 23 % дітей зазначили, що порушують їхнє право на якісну медичну допомогу, а 22 % – право на освіту, розповів міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Як повідомляє Радіо Свобода, за словами міністра, сьогодні майже половина українських дітей стверджує, що їхні права порушують у власній родині: «І ще один факт, який виявило дослідження, – 40% українських дітей стверджують, що їхні права порушують у сім’ї, безпосередньо батьки, брати та сестри. Ще третина дітей (30%) відзначила, що їхні права порушують однолітки», – додає міністр.

Українське законодавство щодо захисту прав дітей на практиці не реалізується, і це найбільша проблема, вважає Марія Алексеєнко, голова Жіночого консорціуму.

«Наші дані показують, що діти зазнають насильства в усіх сферах: у школі, вдома, на вулиці, в інтернатах», – зазначила вона.

Представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відзначило прогрес у захисті прав дітей в Україні. За словами керівника Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо, в Україні, зокрема, успішно реформують систему опіки над дітьми. «За останні 5 років практично в 6 разів зросла кількість дітей, яких усиновили та взяли під опіку в дитячі будинки сімейного типу», – відзначила вона.

Але вистачає і проблем – в Україні залишається багато злиденних дітей, зазначає Юкіе Мокуо. «Бідність серед дітей поки що залишається достатньо високою. Необхідно також надавати більший обсяг ресурсів на підтримку дітей та родин, які є соціально вразливими. Наприклад, у 2007 році 18% ВВП було витрачено на пенсійне забезпечення, однак лише 1,4% – на виплати сім’ям та дітям. І зараз на тлі економічної кризи ситуація стає ще більш загостреною», – каже вона.

Торік в Україні за межею бідності перебувала кожна четверта сім’я з однією дитиною, 40% родин із двома дітьми і три чверті багатодітних сімей.