Щодо навчання у ВИШах за державний кошт

Автор
Щодо навчання у ВИШах за державний кошт

У підпорядкованих Міністерству України у справах сім’ї, молоді та спорту закладах вищої школи навчається понад 10 тисяч студентів і більшість - за державним замовленням. Про це повідомив Міністр Юрій Павленко.

Він нагадав, що Міністерству України у справах сім’ї, молоді та спорту підпорядковані 7 вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації. Це Харківська державна академія фізичної культури, Національний університет фізичного виховання і спорту України, Львівський державний університет фізичної культури, Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, Донецький державний інститут здоров'я, фізичного виховання і спорту, а також Дніпродзержинський та Івано-Франківський коледжі фізичного виховання (І-ІІ рівень акредитації).

«Вищі навчальні заклади, які підпорядковані Міністерству, сьогодні у повному обсязі виконують державне замовлення з підготовки фахівців для сфери фізичної культури і спорту. На жодну спеціальність не існує недобору студентів. За кошти державного бюджету у вишах, підпорядкованих Міністерству, зараз навчаються понад 7 тисяч студентів», - повідомив Юрій Павленко.

Найкращі студенти та аспіранти вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації отримують стипендії Кабінету Міністрів України, які запроваджено з 2001 року. Наразі стипендіатами КМУ є другокурсниця Надія Паньонко (Національний університет фізичного виховання і спорту України), третьокурсники Ростислав Герцик (Львівський державний університет фізичної культури), Вероніка Компанець (Національний університет фізичного виховання і спорту України) та Вадим Бардінов (Донецький державний інститут здоров'я, фізичного виховання і спорту), четвертокурсник Артем Любаневич (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Для дітей - сиріт та дітей з малозабезпечених сімей з 2002 року започатковано виплату стипендій Верховної Ради України. На сьогодні їх отримують першокурсники Анжела Осиновська (Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту) та Володимир Патеруса (Івано-Франківський коледж фізичного виховання), другокурсники Роман Степчук (Львівський державний університет фізичної культури) та Тетяна Перекопська (Дніпродзержинський коледж фізичного виховання), і четвертокурсник Роман Стопа (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Міністр наголосив, що вищі навчальні заклади, які готують фахівців для сфери фізичної культури і спорту, мають високий науковий потенціал. Зокрема, серед 832 штатних науково-педагогічних працівників вищої школи 64 професори та 217 доцентів.