Надання послуг з вироблення ненасильницької моделі поведінки особам, які вчинили насильство в сім‘ї

Автор
Надання послуг з вироблення ненасильницької моделі поведінки особам, які вчинили насильство в сім‘ї

12 листопада 2009 року в Києві в Українському домі за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні та в співпраці з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулася експертна зустріч з питань обговорення проекту Програми корекційної роботи з кривдниками, які вчинили насильство в сім’ї.

Захід відбувся в рамках проекту ОБСЄ "Підтримка зусиль українських інституцій у протидії насильству в сім'ї" з метою реалізації нових положень Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» що стосуються необхідності запровадження таких програм в державі.

До дискусії щодо національної політики у сфері протидії насильству в сім‘ї долучилися досвідчені психотерапевти та психологи, науковці, представники міністерств та відомств, громадських організацій. Зокрема йшлося про надання послуг з вироблення ненасильницької моделі поведінки особам, які вчинили насильство в сім‘ї, а також про покращення співпраці у процесі перенаправлення таких осіб для отримання кваліфікованої допомоги у державних та недержавних установах.

«Наявніть законодавчої бази не є достатньою для викорінення насильства у сім’ї. Одним з важливих конкретних кроків щодо впровадження законодавства є розробка корекційних програм для роботи з кривдниками,» - зазначив Любомир Копай, посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні. «Ми завжди підтримуємо ознайомлення українських експертів з кращими практиками країн регіону ОБСЄ, в тому числі і щодо протидії насильству в сім’ї,» - додав він.

Експерти зі Сполучених Штатів Америки та Великої Британії представили досвід цих країн у впровадженні корекційних програм для кривдників, які вчинили насильство в сім‘ї, та провели спеціалізовані майстер класи для учасників зустрічі. «Програми по роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ї, існують в Об’єднаному Королівстві протягом 20 років. Дуже важливим є той факт, що ці програми працюють в тісному партнерстві з установами, що надають послуги жінкам, оскільки безпека та захист жінок і дітей мають бути пріоритетом корекційних програм для чоловіків», - зауважив експерт з Великої Британії доктор Девід Морран.

За результатами зустрічі планується доопрацювати програми корекції поведінки для осіб, які вчинили насильство в сім’ї для фахівців органів та установ, які надають послуги членам сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах через насильство в сім’ї. Презентація кінцевого результату роботи відбудеться 15 грудня 2009 року під час Національної конференції для представників державних та недержавних організацій, що працюють в напрямку попередження насильства в сім’ї.