Наскільки можна довіряти зовнішньому незалежному оцінюванню школярів?

Наскільки можна довіряти зовнішньому незалежному оцінюванню школярів?

Абсолютна більшість випускників українських шкіл повністю або частково довіряють незалежному тестуванню. Серед батьків абітурієнтів процент довіри до ЗНО лише трохи нижчий - 77,8%

В Україні виріс рівень довіри до ЗНО, порівняно з 2008 роком. Якщо минулого року 78,5% випускників шкіл частково або повністю довіряли тестуванню, то у 2009 році цей показник зріс до 82,8%. Повністю не довіряють ЗНО лише 5 % цьогорічних випускників.

Експерти проекту "Гідна Україна" відзначають, що довіра ЗНО залежить від поінформованості про тестування. Відсоток тих, хто добре розбирається в правилах і умовах тестування цього року теж зріс - 83% у 2009 році проти 72% у 2008. "Це підтверджує думку, що недовіра до ЗНО часто обумовлена недостатнім знанням про нього", - відзначають у своєму звіті експерти.

Про повну або майже повну відсутність корупції під час проходження ЗНО говорять 90,6% випускників та 94,2% їхніх батьків. Зростає дисциплінованість й чесність осіб, що проходять тестування. Ніхто з опитаних батьків і лише 0,2% випускників пропонували неофіційні платежі, подарунки чи послуги, навіть якщо цього не вимагалося. Щоб дізнатися завдання, які виносяться на тестування або покращити результати оцінювання 5,9% випускників або їх родичів зверталися до вчителів своїх шкіл (минулого року - 6,6%), до представників адміністрації школи - 1% (4,5% минулого року), до представників Українського центру оцінювання якості освіти - 0,2% (0,1%), до представників регіонального центру оцінювання якості освіти - 0,3 %(0,2%).

Опитування підготовлено Management Systems International та Київським міжнародним інститутом соціології для проекту "Гідна Україна" за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку.