Рекомендації щодо виявлення та допомоги вагітним жінкам з проявами ГРВЗ в умовах пандемічного грипу

Рекомендації щодо виявлення та допомоги вагітним жінкам з проявами ГРВЗ в умовах пандемічного грипу

1.Телефонний контакт лікаря акушера-гінеколога, акушерки ж/к.

1.1.Встановлення телефонного контакту з кожною вагітною, яка знаходиться на обліку, та з’ясування наявності або відсутності ознак ГРВІ 2 рази на тиждень.

1.2. При відсутності ознак захворювання запросити вагітну для проведення вакцинації згідно інструкції (при наявності вакцини для профілактики пандемічного грипу) та щепити згідно рекомендацій.

1.3. При наявності симптомів гострого респіраторного захворювання у жінки дається рекомендація звернутись до лікаря, а також здійснюється терміново передача даних дільничному лікарю за місцем проживання для негайного медичного огляду та лікарського патронажу.

2. При огляді вагітної жінки визначається ступінь вираження симптомів.

2.1. Амбулаторне лікування (при неускладнених формах без підвищення температури). Рекомендувати:

- масковий режим

- забезпечення ліжкового режиму;

- провітрювання приміщення, вологе прибирання;

- полівітамінні комплекси для вагітних;

- раціональне харчування (бажано перевагу віддати кисло-молочним продуктам та свіжим овочам і фруктам, зелені. При відсутності набряків рекомендовано вживання великої кількості рідини);

- полоскання горла розчином фурациліну або розчином харчової соди (1 чайна ложка на стакан води) та обробка спреєм хлорофіліпту; Також можна використовувати відвари трав ромашки, календули, шалфею лікувального тощо;

- при нежиті використовують краплі у ніс згідно інструкції про застосування;

- при кашлі – відхаркуючі та муколітичні засоби, які вміщують корінь алтею або термопсис;

- при підвищенні температури – госпіталізація!

- до приїзду лікаря (вночі – швидка допомога) рекомендовано парацетамол (використовувати не частіше 1 разу в 4-6 годин, тобто до 4 разів на добу).

Не давати аспірин.

При погіршенні стану – термінова госпіталізація!

При будь-яких катаральних проявах та підвищенні температури – госпіталізація та лікування під наглядом лікаря - озельтамівір

Увага! Використання антибіотиків при грипі нераціонально, оскільки антибактеріальні препарати не діють на віруси.

2.2. Лікування в умовах стаціонару

Акушерська тактика ведення вагітної або породіллі в стаціонарі вирішується консиліумом за участі лікаря акушера-гінеколога, базуючись на „Протоколі надання медичної допомоги хворим на грип типу АН1N1”, а також Алгоритмі надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип, викликаний вірусом типу АН1N1, Каліфорнія.