Діти з малозабезпечених родин шукають собі хрещених батьків

Автор
Діти з малозабезпечених родин шукають собі хрещених батьків

Діти з малозабезпечених родин шукають собі хрещених батьків. Допомагає їм у цьому телеканал НТН, який знайшов охочих допомогти учням спеціальної школи-інтернату.

Пощастило хлопчикові Сергію й дівчинці Даші. Їхніми хрещеними погодилися стати народні депутати Людмила Супрун, Юрій Костенко, Лілія Григорович та лідер ХДПУ Віталій Журавський.

Кілька років тому Сергій став свідком страшної сімейної трагедії, внаслідок якої залишився без батьків. Про дитинство 12-річний хлопець говорить неохоче. Найяскравіший його спогад: квартира та нетверезі батьки, які зрідка згадували про нього.

Сергій Шумак: «Ну, у меня мама пила, папа пил – бывало, что били меня... потом мама умерла, папа в тюрьме и я с бабушкой живу».

Подібну історію можна почути від будь-якої дитини, яка вчиться у цьому інтернаті. Хоча деякі мають власних батьків, що таке сім’я вони не знають. 11-річна Даша живе у багатодітній родині. Признається: додому її забирають дуже рідко. Немає місця та й зайвих продуктів.

Даша Мусієнко: «У меня есть 4 брата, 3 сестры... один брат сидит в тюрьме».

Вихователі кажуть: ці діти у майбутньому навряд чи зможуть здобувати вищу освіту. Через загальмований розумовий розвиток у майбутньому їм буде важко знайти роботу. Однак саме ця їхня вада робить цих дітей надзвичайно вразливими. На відміну від однолітків зі звичайних шкіл, вони набагато більше потребують уваги до себе.

Тетяна Шкільна, заступник директора спеціалізованої школи-інтернату: «Дуже мало охочих брати хрещення – ми б дали набагато більше кандидатур».

На новий рік замість іграшок вони просили у діда Мороза того особливого родинного тепла, якого ніколи не мали. У ролі казкового дядьки виступив телеканал НТН та депутати, які погодилися хоча б частково виконати їхні бажання.

Післязавтра у Даші та Сергія з’являться хрещені батьки. Тим не менш, таких дітей у школі багато. Вони не примхливі, а тому опікуватися ними найлегше. Тут, кажуть вихователі, діє основний принцип казки: головне – виявити бажання.