Незабаром відкриється Київський міський центр дитячої нейрохірургії
- Автор
- Дата публикации
Перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька 26 жовтня вручила обладнання, інструментарій та ліжка Київському міському центру дитячої нейрохірургії, яке незабаром відкриється на базі Олександрівської (Жовтневої) клінічної лікарні. Центр дитячої нейрохірургії буде розрахований на 30 ліжок з 7 ліжками нейрореанімації. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
«Протягом років у Києві не було відділення дитячої нейрохірургії і дитяче населення міста обслуговувалось в ДУ «Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова АМН України». Через цілу низку причин, зокрема вихід з ладу магнітно-резонансного томографу та нестачу фінансування, Державний інститут у травні поточного року відмовився приймати київських дітей та надавати їм ургентну допомогу при черепно-мозкових травмах. Це стало останнім поштовхом до створення Київського міського центру дитячої нейрохірургії», – повідомила Ірена Кільчицька.
За її словами, з метою удосконалення надання медичної допомоги дітям з нейрохірургічною патологією та політравмою на базі Київської міської дитячої клінічної лікарні №7 було відкрито 10 ліжок для забезпечення надання такої допомоги дитячому населенню м. Києва. За період з 25 травня по 19 жовтня 2009 року в лікарні було надано нейрохірургічну допомогу 2076 дітям, госпіталізовано 160 дітей, прооперовано 369 дітей не тільки з Києва, а й з усіх регіонів України.
Рішення ж про створення Київського міського дитячого центру нейрохірургії на базі Олександрівської міської клінічної лікарні дев’ятого вересня поточного року було узгоджено на черговому засіданні постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Крім того, за результатами роботи постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту підготовлено Рішення Київської міської ради «Про створення Київського міського центру дитячої нейрохірургії».
«Ми очікуємо, що Центр дитячої нейрохірургії відкриється вже до кінця цього року, і сьогодні, завдяки цілеспрямованим та активним діям столичної влади німецьке обладнання, інструментарій та спеціальні ліжка, поступово закупаються та передаються лікарні навіть не дивлячись на кризу», – зазначила Ірена Кільчицька.
Створення такого Центру необхідне для дітей з черепно-мозковими та спинномозковими травмами, дітей з політравмами з переважанням ураження ЦНС, дітей з вродженими вадами розвитку, пухлинами мозку, гідроцефалією, ураженням судин мозку. У Києві мешкає більше 400 тисяч дітей віком від 0 до 18 років, з яких 6 тисяч щорічно потребує нейрохірургічної допомоги.