Видано першу українську космічну енциклопедію

Іван Малкович видав першу українську космічну енциклопедію, приурочивши її випуск до тижня космосу, який цими днями відзначається в усьому світі.

Зірками Іван Малкович марить з дитинства. Як і всі діти, мріяв стати космонавтом, однак потяг до книг переміг. І до зірок Малкович повернувся вже в іншій іпостасі – як видавець і співавтор першої космічної енциклопедії. Вона про небо, ракети і українців. "Без нас в космос людство полетіло б пізніше" - стверджують автори. Адже основоположник світової космонавтики родом саме з України. Сергій Корольов запустив перший штучний супутник, вивів на орбіту першу людину Юрія Гагарина, а через рік відправив у космос і першого українця Павла Поповича.

"Як віконця у космос, яскраві ілюстрації Віктора Гаркуші, він під час роботи настільки захопився небом, що навіть перетворився на співавтора книги" - розповідає Іван Малкович.

На малюнках - і сучасні досягнення українців. Наприклад, радіолокатор з Криму, який може побачити навіть вогник сірника на Місяці. Або українські ракети, які запускають в різних місцях Землі... Інформацією з авторами поділилося Національне космічне агентство України.

Едуард Кузнєцов, заступник гендиректора Національного космічного агентства України, підтверджує: «Сьогодні в світі Україна по наданню пускових послуг в першій п’ятірці, тобто займає дуже пристойне місце».

Енциклопедія розрахована як на дорослих читачів, так і на малечу, яка цікавиться зірковим небом і всім, що з цим пов'язано.